بحران در تل‌آویو/ نتانیاهو آماده انحلال کابینه جنگ

کدخبر: ۶۴۹۷۹۲
به گفته رسانه‌های اسرائیلی، نتانیاهو آماده انحلال کابینه جنگ است.
بحران در تل‌آویو/ نتانیاهو آماده انحلال کابینه جنگ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، کانال ۱۳ رژیم صهیونیستی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که نتانیاهو در حال آماده شدن برای انحلال کابینه جنگ در پی تعیین ضرب الاجل از سوی بنی گانتس عضو کابینه است. گانتس پیش تر با تعیین ضرب الاجل برای نتانیاهو، گفته بود: کابینه جنگ باید با فرارسیدن هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) راهبرد جدیدی را که ضامن بازگرداندن اسرای ما و کاهش قدرت حاکمیتی حماس باشد، مشخص کند.

وی افزوده بود: به نتانیاهو تا هشتم ژوئن مهلت می‌دهم که راهبرد روشنی را برای جنگ و دوره پس از آن مشخص کند، اگر نتانیاهو به این درخواست‌ها پاسخ ندهد از کابینه اضطراری خارج خواهیم شد.

از سوی دیگر آویگدور لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما نیز در این باره، گفت: کابینه نتانیاهو شکست خورده و باعث ایجاد تفرقه شده است. از سوی دیگر نتوانسته است به هیچ کدام از اهداف جنگ دست یابد.

لیبرمن از اعضای کنست و یائیر لاپید رئیس اپوزیسیون رژیم اشغالگر خواسته است که اتاق عملیات مشترکی را برای سرنگونی کابینه نتانیاهو تشکیل دهند.

این وزیر سابق رژیم صهیونیستی از «گدعون ساعر» و «گانتس» اعضای کابینه جنگ و لاپید به عنوان رئیس اپوزیسیون این رژیم خواسته است تا برای سرنگونی کابینه نتانیاهو ائتلاف کنند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

پس از گذشت بیش از هفت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از هفت ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت را در یک منطقه کوچک که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی