ناتو برای کی یف هماهنگ می شود

کدخبر: ۶۵۰۳۹۰
اقتصادنیوز :«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو امروز (پنجشنبه) گفت، ناتو قصد دارد حمایت نظامی از اوکراین را به منظور جلوگیری از اشتباهات قبلی و تاخیر در تدارکات نظامی هماهنگ کند.
ناتو برای کی یف هماهنگ می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، استولتنبرگ گفت: «ما اکنون در ناتو کار می‌کنیم که چگونه ناتو می‌تواند نقش بزرگ‌تری در هماهنگی ارائه کمک‌های امنیتی و آموزش داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که چارچوب قوی‌تری برای به حداقل رساندن خطرات و شکاف‌ها در تدارکات داریم.»

دبیرکل ناتو افزود: «و همچنین یک تعهد مالی چند ساله را پیشنهاد کرده‌ام... برای تعیین حداقل مالی برای تدارکات و اطمینان از شفافیت و پیش‌بینی کمک‌ها به اوکراین.»

اوکراین در میدان نبرد با روسیه دستاوردی ندارد و پیشروی روس‌ها، عمدتا به دلیل کمبود سرباز و مهمات کی‌یف هر روز بیشتر می‌شود. پیشتر نخست‌وزیر اوکراین روز سه‌شنبه نه تنها بر لزوم تامین مهمات توپخانه جدید برای رسیدن به خطوط مقدم اوکراین در اسرع وقت تاکید کرد، بلکه از متحدان ناتو درخواست تامین هفت سامانه دفاع هوایی پاتریوت و جت‌های جنگنده بیشتر را داشت.

خبر مرتبط
هشدار آمریکا و آلمان درباره پیوستن کی یف به ناتو

اقتصادنیوز: روزنامه دیلی تلگراف به نقل از منابع مطلع می‌نویسد برخی از اعضای ناتو شامل آمریکا و آلمان، نسبت به ارائه یک چارچوب زمانی مشخص برای پیوستن اوکراین به ناتو هشدار می‌دهند.

در همین حال بزرگ‌ترین تامین‌کننده مهمات در مرکز اروپا هشدار داد که افزایش قیمت‌ها و کیفیت پایین به این معناست که نیمی از مهماتی که دریافت کرده است نمی‌توانند به سرعتی که برنامه‌ریزی شده بود به میدان‌های جنگ اوکراین ارسال شوند.

خبر مرتبط
پشت پرده محبوبیت چین در خلیج فارس/ ناتوانی آمریکا در مقابل ایران

اقتصادنیوز: احیای روابط دیپلماتیک ایران و عربستان که با میانجیگری چین حاصل شد، نقش پکن در خاورمیانه و میان پادشاهی‌های خلیج فارس را برجسته‌تر کرد. گزاره‌ای که موجب شده تا تردیدها در باب نفوذ آمریکا در خاورمیانه افزایش یابد.

مدیر این نهاد گفت ۲ سال پیش به سیاستگذاران هشدار داده بود که دسترسی به گلوله‌های توپخانه می‌تواند نتیجه جنگ را مشخص کند، اما فایده چندانی نداشت. به گفته او، آنها فکر نمی‌کردند که ممکن است جنگی رخ دهد که توپخانه نقش اصلی را ایفا کند و همه به پهپادها، هوش مصنوعی و روندهای جدید فکر می‌کردند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی