پاکستان دست یاری امنیتی به سوی طالبان دراز کرد

کدخبر: ۶۵۰۳۹۷
اقتصادنیوز :یک هیات امنیتی پاکستان طی سفر به کابل با مقامات وزارت داخله حکومت سرپرست افغانستان دیدار و پیرامون چالش‌های مشترک از جمله بررسی عوامل حمله اخیر به اتباع چینی در خاک پاکستان گفت‌وگو کرد.
پاکستان دست یاری امنیتی به سوی طالبان دراز کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، هیاتی متشکل از مسئولان امنیتی و اطلاعاتی به ریاست قائم مقام وزارت کشور امروز در کابل با معاون اول وزارت داخله طالبان افغانستان دیدار کرد.

خرم آغا قائم مقام وزارت کشور پاکستان در این دیدار همکاری‌های امنیتی با افغانستان و مقابله با چالش‌های مشترک را با مقامات طالبان مطرح کرد.

وی همچنین با اشاره به حمله تروریستی به اتباع چینی ‌که اوایل فروردین امسال در منطقه "بیشام" واقع در شمال غرب پاکستان رخ داد، خواستار همکاری کابل برای شناسایی عوامل این اقدام تروریستی شد.

قائم مقام وزارت کشور پاکستان ابراز امیدواری کرد ‌که همکاری با افغانستان در حوزه امنیتی بهبود یابد.

خبر مرتبط
تصادف وحشتناک در ایالت بلوچستان پاکستان/ چند نفر کشته شدند؟

اقتصادنیوز: پلیس پاکستان اعلام کرد که بر اثر تصادف یک دستگاه اتوبوس در جاده‌ای در ایالت بلوچستان، دست‌کم ۲۸ نفر کشته و ۲۲ نفر دیگر زخمی شدند.

مولوی محمد نبی عمری معاون اول وزارت داخله طالبان افغانستان ضمن استقبال از سفر هیات پاکستانی، سفر آنان را در رفع مشکلات و توسعه روابط موثر توصیف کرد.

وی با ابراز حسن‌نیت افغانستان در روابط فی مابین گفت که افغانستان در حالی که صلح را برای خود می خواهد، برای دیگران نیز همین آرزو را دارد زیرا ما به سیاست «شیطانی» اعتقادی نداریم.

خبر مرتبط
درخواست اسلام‌آباد از کابل برای استرداد اعضای طالبان پاکستانی

اسلام‌آباد خواهان استرداد سرکردگان یک گروهک به نام «تحریک طالبان پاکستان» توسط کابل شد.

وی حادثه تروریستی بیشام (حمله به اتباع چینی) را یک حادثه تلخ دانست و گفت: همه ما باید مسئولیت امنیت در مناطق خود را بپذیریم و به جای انحراف مسائل، همکاری واقعی میان یکدیگر را تسهیل کنیم.

 

معاون اول وزارت داخله طالبان افغانستان گفت که کابل متعهد است تا به دیگران اجازه ندهد از قلمرو افغانستان علیه هیچ کشوری استفاده کنند و همین انتظار را از دیگران دارد.
پنج مهندس چینی و راننده پاکستانی آنان در عملیات انتحاری روز هفتم فروردین امسال در شمال غرب پاکستان کشته شدند. هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفت در عین حال اسلام‌آباد گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان را برای طراحی و اجرای این عملیات سرزنش می‌کند.

وزیر کشور پاکستان اخیرا طی اظهاراتی مدعی شد که حمله به اتباع چینی در این کشور در قلمروی افغانستان طراحی شده و اسلام‌آباد خواهان استرداد سرکردگان گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان توسط کابل است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی