بایدن از زلنسکی دلجویی کرد/ پیمان امنیتی جدیدی در راه است

کدخبر: ۶۵۰۴۰۷
اقتصادنیوز: آمریکا در نظر دارد یک پیمان امنیتی دو جانبه با اوکراین امضا کند که هدف آن کمک‌رسانی به کی‌یف پس از روابط «تنش‌آلود» با غرب است.
بایدن از زلنسکی دلجویی کرد/ پیمان امنیتی جدیدی در راه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این توافق‌نامه که قرار است ماه آینده در حاشیه نشست گروه هفت در ایتالیا به امضا برسد، مهم‌ترین توافق در میان سلسله توافق‌هایی که اوکراین با کشورهای ناتو به امضا رسانده، است که تعهداتی در زمینه حمایت بلندمدت از جمله آموزش نظامی، اشتراک‌گذاری اطلاعات و کمک‌های اقتصادی را ارائه می‌دهد.

ناخشنودی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از جو بایدن، همتای آمریکاییش در این هفته آشکار شد؛ زمانی که زلنسکی در اظهاراتی تند، بایدن را توبیخ کرد و گفت که تصمیم وی برای حضور در یک کمپین جمع‌آوری کمک مالی حزب دموکرات به جای اجلاس صلح اوکراین در تاریخ ۱۵-۱۶ ژوئن «تصمیمی قوی نیست».

خبر مرتبط
اقدامات دفاعی کی یف محدود به قلمرو خودش نیست

اقتصادنیوز: سخنگوی صدر اعظم آلمان اعلام کرد که «اقدامات دفاعی» اوکراین تنها به خاک خودش محدود نمی‌شود.

یکی از مقامات ارشد دولت زلنسکی که با فایننشال تایمز درباره روابط آمریکا و اوکراین صحبت کرد، گفت: «ما از زمان آغاز جنگ، هرگز اینقدر از هم دور نبوده‌ایم. این بسیار، بسیار تنش‌آمیز است.»

خبر مرتبط
ناتو برای کی یف هماهنگ می شود

اقتصادنیوز :«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو امروز (پنجشنبه) گفت، ناتو قصد دارد حمایت نظامی از اوکراین را به منظور جلوگیری از اشتباهات قبلی و تاخیر در تدارکات نظامی هماهنگ کند.

با این حال، چند روز قبل از اجلاس صلح، انتظار می‌رود زلنسکی و بایدن یک توافق امنیتی دو جانبه را امضا کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی