انتقاد تند نتانیاهو از کابینه جنگ/ گانتس در میانه جنگ به دنبال استعفاست

کدخبر: ۶۵۲۳۲۳
اقتصاد نیوز: همزمان با بالا گرفتن اختلافات در کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، نخست‌وزیر این رژیم از تصمیم «بنی گانتس» برای استعفا انتقاد کرد.
انتقاد تند نتانیاهو از کابینه جنگ/ گانتس در میانه جنگ به دنبال استعفاست

 

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از شبکه الجزیره، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت که «بنی گانتس» رهبر حزب آبی و سفید می‌خواهد در میانه جنگ استعفا دهد.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» به نقل از نتانیاهو افزود که وقت آن رسیده تا گانتس دست از این سیاست نابخردانه بردارد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارنوت» نیز به نقل از نتانیاهو نوشت: ما به تضمین باقی ماندن همه در کابینه نیاز داریم، اوضاع دشوار و پیچیده و نیازمند اتحاد همه گروه‌هاست.

پیشتر رسانه‌های خبری گزارش دادند که «یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالفان در کنست رژیم صهیونیستی از گانتس خواست که با استعفا از کابینه جنگ، به مخالفان نتانیاهو بپیوندد.

همزمان رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که گانتس در حال رایزنی برای تعیین زمان اعلام استعفاست.

همچنین برخی اعضای حزب گانتس در پاسخ به دعوت نتانیاهو از وی برای ماندن در کابینه جنگ و حفظ وحدت، به انتقاد از یکجانبه‌گرایی نتانیاهو پرداختند و تاکید کردند که وحدت تنها به گفتار نیست.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از نزدیکان گانتس گزارش داد که اگر نگرش نتانیاهو تغییر نکند، انتقادات گانتس به استعفای او منجر خواهد شد و احتمالا طی چند روز آینده او از کابینه خارج خواهد شد.

گانتس پیشتر با تعیین ضرب الاجل برای نتانیاهو، گفته بود: کابینه جنگ باید با فرا رسیدن هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) راهبرد جدیدی را که ضامن بازگرداندن اسرای ما و کاهش قدرت حاکمیتی حماس باشد، مشخص کند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی