شرط و شروط موافقت مقاومت با توافق آتش بس غزه

کدخبر: ۶۵۲۵۹۶
اقتصادنیوز: رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه در دوحه با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
شرط و شروط موافقت مقاومت با توافق آتش بس غزه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس و «زیاد النخاله» دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه ضمن دیدار با یکدیگر در دوحه، درباره شروط موافقت مقاومت با توافق آتش بس در غزه بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش العربیه، دو طرف در این دیدار عنوان کردند هر گونه توافق با رژیم صهیونیستی باید متضمن آتش بس پایدار باشد.

خبر مرتبط
واکنش آلمان به طرح آتش‌بس غزه/ برلین از طرح بایدن دفاع کرد

اقتصادنیوز، کریستین واگنر معاون سخنگوی وزارت خارجه آلمان در گفت‌وگو با مطبوعات برلین، از طرح پیشنهادی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا برای آتش‌بس در غزه حمایت کرد و آن را «بسیار مثبت» خواند.

هنیه و النخاله تأکید کردند هرگونه توافق باید شامل خروج کامل نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی از غزه باشد.

حماس در بیانیه‌ای اعلام تأکید کرد طرفین در این دیدار در مورد آخرین تحولات سیاسی و میدانی جنگ علیه غزه گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین بر وحدت مقاومت فلسطین در میدان نبرد و عرصه سیاسی برای تحقق اهداف ملت فلسطین تاکید کرده و وحدت و یکپارچگی جبهه مقاومت و میادین پشتیبانی مختلف در لبنان، یمن و عراق را ستودند.

هیئت‌های حماس و جهاد اسلامی همچنین آخرین تحولات مذاکرات غیر مستقیم و تلاش‌های صورت گرفته برای توقف جنگ علیه غزه را بررسی و تأکید کردند که هر توافقی باید متضمن توقف کامل جنگ، خروج نیروهای اشغالگر از نوار غزه، بازسازی این باریکه، پایان محاصره و توافقی جدی برای مبادله اسرا باشد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی