بیانیه کرملین درباره نتایج پارلمان اروپا

کدخبر: ۶۵۲۶۳۶
اقتصادنیوز: سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز اعلام کرد: نتایج پارلمان اروپا نیاز به تحلیل دارد.
بیانیه کرملین درباره نتایج پارلمان اروپا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز دوشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: وضعیت پس از انتخابات پارلمان اروپا را موضوع داخلی فرانسه می دانیم.

خبرگزاری ریانوستی گزارش داد، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این خصوص ادامه داد: نتایج پارلمان اروپا نیاز به تجزیه و تحلیل دارد؛ شاهد محبوبیت فزاینده احزاب راست‌گرا در پارلمان اروپا هستیم.

دیمیتری پسکوف در ادامه افزود: علیرغم اتهام زنی های آمریکا و اروپا در امور داخلی دیگر کشورها دخالت نمی کنیم. همچنین، درباره سفر پوتین به کره شمالی و ویتنام در زمان مناسب اطلاع رسانی خواهد شد.

خبر مرتبط
حمله روسیه به 2 انبار حیاتی اوکراین/چند نظامی کشته شدند؟

اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه امروز در بیانیه‌ای از دفع چندین ضدحمله نیروهای اوکراین و کشته شدن ۱۵۴۰ نظامی این کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

شهروندان ۲۷ کشور اروپایی در چهارمین و آخرین روز انتخابات پارلمان اروپا برای انتخاب ۷۲۰ نماینده خود در پارلمان اروپا دیروز یکشنبه ۹ ژوئن (۲۰ خرداد) پای صندوق‌های رأی رفتند. طبق گزارش‌ها بین ۳۶۰ تا ۳۷۳ میلیون نفر از شهروندان اتحادیه اروپا از فنلاند در شمال تا قبرس در جنوب، ایرلند در غرب تا بلغارستان در شرق واجد شرکت در انتخابات و رأی گیری بودند.

با پیروز های کشب شده از سوی راست‌گرایان، امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه پس از شکست حزب متبوعش در انتخابات پارلمان اروپا (از حزب راستگرای ملی فرانسه به رهبری مارین لوپن) از انحلال پارلمان این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام در اواخر ماه میلادی جاری خبر داد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی