سفر اعلام‌نشده زلنسکی به عربستان / ماجرا چیست؟

کدخبر: ۶۵۳۰۹۴
اقتصادنیوز: رئیس‌جمهور اوکراین در سفری اعلام نشده و غیرمنتظره، برای دیدار با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان وارد این کشور شد.
سفر اعلام‌نشده زلنسکی به عربستان / ماجرا چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین در سفری اعلام نشده و غیرمنتظره، برای دیدار با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان وارد این کشور شد.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد، منابع رسمی عربستان سعودی اعلام کردند که ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین ساعاتی پیش وارد خاک عربستان شده است. هیچ جزئیاتی در مورد برنامه سفر وی اعلام نشده است.

عربستان سعودی، بزرگترین صادرکننده نفت خام جهان، از نزدیک با مسکو در زمینه سیاست نفتی همکاری می‌کند ولی از زمان جنگ روسیه و اوکراین همچنان روابطش را با کی‌یف حفظ کرده و خودش را به عنوان یک میانجی احتمالی میان دو کشور اعلام کرده است.

زلنسکی در هفته‌های اخیر به کشورهای بسیاری سفر کرده است تا از حضور آنها در نشست صلح سوئیس اطمینان حاصل کند. اوایل ماه جاری، زلنسکی به کشورهای سنگاپور، فیلیپین و قطر سفر کرد.

انتظار می رود نمایندگانی از حدود ۹۰ کشور در سوئیس گرد هم آیند تا در مورد طرح کی‌یف برای پایان دادن به جنگ گفت‌وگو کنند.

دیپلمات ها در منطقه خلیج فارس هفته گذشته به خبرگزاری فرانسه گفتند که عربستان سعودی هنوز تایید نکرده است که آیا در این نشست شرکت خواهد کرد یا خیر.

سال گذشته، عربستان سعودی میزبان مذاکراتی با موضوع جنگ اوکراین بود که نمایندگان بیش از ۴۰ کشور در این مذاکرات حضور داشتند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی