ولیعهد عربستان به دنبال حل بحران اوکراین/ نظر بن سلمان درباره ارتباط با روسیه

کدخبر: ۶۵۳۱۳۲
اقتصادنیوز: خبرگزاری دولتی عربستان گزارش داد، «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان چهارشنبه در جریان گفت‌وگوی حضوری با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین، حمایت آل سعود را از همه تلاش‌های بین‌المللی با هدف حل و فصل بحران اوکراین اعلام کرد.
ولیعهد عربستان به دنبال حل بحران اوکراین/ نظر بن سلمان درباره ارتباط با روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری رسمی عربستان «واس» چهارشنبه گزارش کرد «ولودیمیر زلنسکی» طی سفری از پیش اعلام نشده وارد عربستان شد و مورد استقبال مقامات سعودی قرار گرفت. در ماه اوت، عربستان میزبان مذاکراتی درباره جنگ اوکراین و روسیه بود که نمایندگان بیش از ۴۰ کشور در آن حضور داشتند، اما روسیه شرکت نکرده بود.

خبر مرتبط
جهان میدان مین شد/ زنجیره آتش جنگ؛ از اوکراین و خاورمیانه تا آسیا/ ائتلاف بزرگ علیه هژمونی آمریکا

اقتصادنیوز: امروز هم صدایی ایران، روسیه و چین و ائتلافی که سه بازیگر علیه هژمونی ایالات متحده تعریف کرده اند موجب شده تا گروهی از بازیگران از وقوع جنگی احتمالی بگویند؛ رویارویی پرهزینه که می‌تواند سرنوشت دو جنگ در اوکراین و خاورمیانه را هم تحت تاثیر قرار دهد.

در این گزارش آمده است که بن سلمان و زلنسکی چهارشنبه در مورد روابط دوجانبه و تحولات بحران اوکراین و روسیه گفت‌وگو کردند.

در جلسه مذکور که در جده برگزار شد، آنها راه‌های کاهش اثرات انسانی ناشی از بحران را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بن سلمان و زلنسکی روابط دوجانبه میان «۲ کشور دوست» و آخرین تحولات بحران اوکراین و روسیه را مورد بررسی قرار دادند و رئیس‌جمهور اوکراین از تلاش‌های انجام شده توسط پادشاهی آل‌سعود در این زمینه قدردانی کرد.

هیات اوکراینی شامل «آندری یرماک» رئیس دفتر رئیس‌جمهور اوکراین، «دیمیترو کولبا» وزیر امور خارجه، «رستم اومروف» وزیر دفاع اوکراین و «آناتولی پترنکو» سفیر اوکراین در عربستان بود. از طرف عربستان هم وزیر انرژی، وزیر گارد ملی، وزیر دفاع، وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی حضور داشتند.

پیشتر خبرگزاری آلمان در اوایل ماه ژوئن به نقل از منابع دیپلماتیک سعودی گزارش داد که عربستان سعودی در کنفرانس صلح اوکراین به میزبانی سوئیس در ۱۵ و ۱۶ ژوئن شرکت نخواهد کرد، زیرا روسیه نماینده‌ای در آن نخواهد داشت.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی