سنتکام بیانیه داد/ سرنوشت کشتی یونانی در دریای سرخ چه می شود؟

کدخبر: ۶۵۳۵۰۰
اقتصادنیوز :فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) می‌گوید: یکی از ملوانان کشتی M/V Tutor که 2 روز پیش در دریای سرخ مورد حمله ارتش یمن قرار گرفت، همچنان مفقود است.
سنتکام بیانیه داد/ سرنوشت کشتی یونانی در دریای سرخ چه می شود؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد انصارالله یمن یک کشتی باری یونانی را با یک قایق بدون سرنشین هدف قرار داد که منجر به مفقود شدن یکی از ملوانان و فرار خدمه شده است.

به گزارش الجزیره، فرماندهی مرکزی آمریکا افزود: کشتی یونانی آسیب دیده در دریای سرخ توسط خدمه رها شده و آب به آرامی در حال نفوذ به داخل آن است.

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه بیانیه خود سلاح‌های انصارالله یمن را به منزله تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف دریایی و نیز کشتی‌ها در منطقه دانست.

این فرماندهی در این بیانیه مدعی شد: «پهپاد شلیک شده توسط حوثی‌ها (انصارالله یمن) به سمت دریای سرخ و نیز هفت رادار در منطقه داخل یمن که توسط آنها در حملات به کشتی‌ها استفاده می‌شود، منهدم کرده است.»

خبر مرتبط
افشاگری درباره چالش بزرگ ارتش یمن برای آمریکایی‌ها

رسانه آمریکایی گزارش داد چالشی که ارتش یمن در دریای سرخ برای نیروهای آمریکایی ایجاد کرده، از زمان جنگ جهانی دوم بی‌سابقه بوده است.

این فرماندهی در ادامه ادعاهای خود افزود: «طی 24 ساعت گذشته 2 قایق بدون سرنشین را که حوثی‌ها (انصارالله) به آب انداخته بودند در دریای سرخ منهدم کردیم.»

خبر مرتبط
واکنش ایران به ادعای کمک به انصارالله یمن در هدف قرار دادن کشتی‌ها

اقتصادنیوز: نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل به ادعای کمک تهران به یمن در جهت هدف قرار دادن کشتی‌ها در دریای سرخ واکنش نشان داد.

همچنین شبکه المسیره گزارش داد طبق تحقیق شبکه آمریکایی «نیوزنشن» از روی کشتی «آیزنهاور» در دریای سرخ، خدمه کشتی «یو اس اس آیزنهاور» تقریباً روزانه با حملاتی از یمن مواجه می‌شوند.

فرمانده ناوشکن یو اس اس لابون به شبکه آمریکایی «نیوزنشن» گفت: ما اولین ناو تاریخ هستیم که در رویارویی دریایی با موشک‌های بالستیک مقابله می‌کنیم.

کریس هیل، فرمانده ناو هواپیمابر «آیزنهاور» به شبکه آمریکایی «نیوزنیشن» گفت: حوثی‌ها (انصارالله) «تقریباً روزانه حملاتی را در دریا انجام می‌دهند.»

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی