درخواست فوری اردوغان از سازمان ملل درباره فلسطین

کدخبر: ۶۵۳۶۴۸
اقتصادنیوز: رئیس جمهور ترکیه با تاکید بر افزایش فشار افکار عمومی بر اشغالگران قدس، نسبت به تغییر رویکرد آمریکا در قبال حملات این رژیم به غزه ابراز امیدواری کرد.
درخواست فوری اردوغان از سازمان ملل درباره فلسطین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز شنبه و در مسیر بازگشت از سفر رسمی خود به اسپانیا و ایتالیا در گفتگو با خبرنگاران در هواپیما با تاکید بر افزایش فشار افکار عمومی بر اشغالگران قدس، نسبت به تغییر رویکرد آمریکا در قبال حملات صهیونیست‌ها به غزه ابراز امیدواری کرد.

آناتولی گزارش داد، اردوغان با اشاره به طرح آتش بس ۳ مرحله‌ای آمریکا درباره توقف حملات به غزه تصریح کرد: «بایدن» باید ثابت کند که طرح پیشنهادی برای غزه تنها یک اقدام تبلیغاتی برای انتخابات (ریاست جمهوری آمریکا) نبوده بلکه اقدامی واقعی برای توقف کشتار در فلسطین است.

وی همچنین درباره قطعنامه اخیر شورای امنیت درباره نوار غزه و عدم توجه رژیم صهیونیستی به تصمیمات اتخاذ شده از سوی نهادهای بین المللی نیز گفت: تصمیم شورای امنیت سازمان ملل یک گام روبه جلو است؛ اما کافی نیست. همه ما می دانیم که (رژیم) اسرائیل بسیاری از تصمیمات صادر شده را چگونه نادیده گرفته است.

رئیس جمهور ترکیه ادامه داد: به رسمیت شناختن فلسطین به عنوان یک دولت مستقل توسط شورای امنیت امکان تغییر شرایط در منطقه را دارد.

اردوغان همچنین به افزایش فشار افکار عمومی در سطح جهان بر (رژیم) اسرائیل اشاره کرد و عنوان داشت: فشارها بر (رژیم) اسرائیل در سطح جهان افزایش خواهد یافت. امیدوار هستم با نزدیک شدن به انتخابات در آمریکا رویکرد این کشور (به جنگ غزه) نیز تغییر یاد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی