پیروز جنگ اوکراین کیست؟/ پیش بینی عجیب آمریکایی‌ها

کدخبر: ۶۵۴۰۱۹
اقتصادنیوز: براساس یک نظرسنجی جدید، تعداد آمریکایی‌هایی که باور دارند روسیه در جنگ اوکراین پیروز است، از سال گذشته ۱۲ درصد افزایش یافته است.
پیروز جنگ اوکراین کیست؟/ پیش بینی عجیب آمریکایی‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در نظرسنجی جدید بنیاد و مؤسسه ریاست‌جمهوری رونالد ریگان آمده است: سال گذشته ۲۷ درصد از آمریکایی‌ها فکر می‌کردند روسیه در حال پیروزی در جنگ است، در حالی که ۳۱ درصد معتقد بودند اوکراین برتری دارد. امروز ۳۹ درصد باور دارند روسیه پیروز است، در حالی که تنها ۱۹ درصد باور دارند اوکراین برتری دارد.
اکثریت آمریکایی‌ها همچنان معتقدند که ایالات متحده باید حمایت نظامی خود را از اوکراین ادامه دهد.
در این نظرسنجی‌ ذکر شده است: درصد کسانی که باور دارند پیروزی اوکراین برای آمریکا مهم است از سال ۲۰۲۲ ثابت مانده و ۷۵ درصد است.

خبر مرتبط
جزئیات توافقنامه روسیه و کره شمالی مشخص شد

اقتصادنیوز:‌ دستیار رئیس‌جمهور روسیه امروز (دوشنبه) با اشاره به سفر این هفته پوتین به کره‌شمالی و ویتنام گفت، توافقنامه ارتباط بین روسیه و کره‌شمالی علیه کشورهای ثالث نخواهد بود.


مطابق با این نظرسنجی، بیش از نیمی (۵۶ درصد) از پاسخ‌دهندگان گفتند که از کمک نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنند اما پاسخ‌دهندگان در مورد اتفاقات چند ماه اخیر در خاورمیانه اختلاف نظر دارند.
در این نظرسنجی آمده که ۴۸ درصد از دموکرات‌ها فکر می‌کنند پاسخ رژیم صهیونیستی به حمله ۷ اکتبر بسیار شدید بوده است اما تنها ۱۸ درصد از جمهوری‌خواهان همین نظر را دارند.
اکثریت پاسخ‌دهندگان (۵۴ درصد) اعتماد دارند که ایالات متحده باید بیشتر در رویدادهای جهانی مشارکت داشته باشد.

خبر مرتبط
رابطه اسرائیل و روسیه شکرآب شد/ پوتین دست از نتانیاهو کشید

تا زمان ظهور ولادیمیر پوتین در سال 2000، بیش از 1 میلیون اسرائیلی به شوروی وابستگی هایی داشتند.


بیش از ۸۹ درصد از آمریکایی‌ها نگران تقویت نظامی چین هستند و ۷۵ درصد گفتند که نگرانند چین به عنوان قدرت برتر جهان از ایالات متحده پیشی گیرد.
براساس گزارش این نظرسنجی، ۶۲ درصد از آمریکایی‌ها دیدگاه مثبتی نسبت به ناتو دارند و ۷۲ درصد از اصل دفاع جمعی این اتحاد نظامی حمایت می‌کنند.
این نظرسنجی بین ۲۰ تا ۲۷ مه به‌صورت تلفنی و آنلاین بین ۱۲۵۷ پاسخ‌دهنده انجام شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی