پوتین فرمان جدید صادر کرد

کدخبر: ۶۵۴۱۰۳
اقتصادنیوز: رئیس جمهور روسیه در ادامه تغییرات در کابینه خود روز دوشنبه چهار معاون وزارت دفاع این کشور برکنار و جانشین‌های آنها را منصوب کرد.
پوتین فرمان جدید صادر کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در ادامه تغییرات در کابینه خود روز دوشنبه چهار معاون وزارت دفاع این کشور برکنار و جانشین‌های آنها را منصوب کرد.

تاس گزارش داد، بر اساس فرمان پوتین، «لئونید گورنین» که از سال ۲۰۱۸ تاکنون معاون اول وزیر دارایی بوده، به عنوان معاون اول وزیر دفاع منصوب شده و مسئول تامین مالی و شفافیت بودجه نیروهای مسلح روسیه خواهد بود.

«آنا تسیولوا» نیز معاون وزیر دفاع در امور بیمه و مسکن پرسنل نظامی، «پاول فرادکوف» معاون وزیر در مدیریت دارایی‌ها، منابع زمینی و ساخت تاسیسات وزارت دفاع و «اولگ ساولیف» نیز مسئول ستاد کارکنان این وزارتخانه شدند.

خبر مرتبط
چین با روسیه امنیت دنیا را تضمین می کنند

اقتصادنیوز: وزارت خارجه چین دوشنبه گفت که پکن آماده است با همکاری روسیه و سایر کشورها امنیت اوراسیا و سایر نقاط دنیا را تضمین کرده و به حل مسالمت‌آمیز اختلافات و مناقشه‌ها کمک کند.

وزارت دفاع روسیه پیش از ۱۱ معاونت داشت اما پوتین در دوره جدید ریاست جمهوری خود آنها را به ۱۲ معاونت ارتقا داد.

نیکولای پانکوف، روسلان تسالیکوف، تاتیانا شوتسوفا و پاول پوپوف چهار معاون وزارت دفاع هستند که دوشنبه برکنار شده و معاونان جدید به جای آنها منصوب شدند.

پوتین چندی پیش در پی پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه تغییراتی در کابینه خود ایجاد کرده و وزیر دفاع را تغییر داد. بر اساس این تغییرات، «آندری بلوسوف» وزیر دفاع جدید روسیه و جایگزین «سرگئی شویگو» در این وزارتخانه شد.

بلوسوف ۶۵ ساله در مقاطع مختلف سمت های دستیار رئیس دولت ولادیمیر پوتین در مسائل اقتصادی، وزیر توسعه اقتصادی فدراسیون روسیه، مدیر بخش اقتصاد و دارایی دولت، مدیرکل مرکز تحلیل‌های اقتصاد کلان و پیش‌بینی‌های کوتاه مدت بود و قبل از سال ۱۹۹۱ در آکادمی علوم اتحاد جماهیر شوروی (آکادمی علوم روسیه کنونی) کار می‌کرد.

بلوسوف از ۳۰ آوریل تا ۱۹ مه ۲۰۲۰، در مدت زمان بستری شدن میخائیل میشوستین نخست‌وزیر در بیمارستان به دلیل عفونت ناشی از ویروس کرونا، به عنوان سرپرست کابینه خدمت کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی