داعش مسئولیت این حمله تروریستی در پاکستان را پذیرفت

کدخبر: ۶۵۴۴۳۴
اقتصادنیوز: گروهک تروریستی داعش خوراسان مسئولیت ترور یک عضو ارشد حزب جمعیت علمای اسلام در پاکستان را برعهده گرفت.
داعش مسئولیت این حمله تروریستی در پاکستان را پذیرفت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مولوی میرزا جان پنجشنبه هفته گذشته در شهر "وانا" واقع در منطقه قبیله‌ای وزیرستان جنوبی در شمال غرب پاکستان هدف سوء قصد از سوی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت و به شدت زخمی شد.

این عضو ارشد حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) که به بیمارستانی در شهر پیشاور منتقل شده بود روز گذشته (سه‌شنبه) به دلیل شدت جراحات وارده، جان‌ خود را از دست داد.

گروهک تروریستی داعش خوراسان طی بیانیه‌ ارسالی به رسانه‌های پاکستانی، مسئولیت این ترور را برعهده گرفت.

مولانا فضل الرحمان رهبر جمعیت علمای اسلام با محکومیت حمله به مولوی میرزا جان، اقدام فوری دستگاه‌های امنیتی پاکستان برای شناسایی و بازداشت عوامل این جنایت را خواستار شد.

خبر مرتبط
یارگیری هند در خلیج فارس/ آیا هم صدایی امارات با چین و پاکستان چالش ساز می شود؟

اقتصادنیوز: در حالی که تلاش هند برای نفوذ در خلیج فارس زمینه را برای رویارویی این بازیگر با چین هموار می کند، گروهی از ناظران به چالش های دهلی نو اشاره کرده و نوشتند که تعاملات بازیگران حاشیه خلیج فارس با بازیگری چون پاکستان که رقیب هند محسوب می شود نیز خود می تواند پیامدهایی جدی داشته باشد.

داعش خوراسان ماه‌های اخیر حزب جمعیت علمای اسلام (شاخه فضل) را نیز به دلیل حضور در انتخابات پاکستان تهدید به حمله کرده بود.

هشتم مرداد سال گذشته درپی انفجار انتحاری در محل برگزاری اجتماع مردمی حزب جمعیت علمای اسلام در منطقه "باجور" واقع در شمال غرب پاکستان دست‌کم ۷۰ نفر کشته شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت.

خبر مرتبط
پیام تهدیدآمیز پاکستان به هند: هرگونه نقض حاکمیت ارضی را با قاطعیت پاسخ می‌دهیم

فرمانده ارتش پاکستان اظهار داشت که انجام عملیات های دروغین علیه این کشور به یک ابزار سیاسی معمول برای هند تبدیل شده است.‌

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی