اردن بیانیه داد/ درخواست اردن از جامعه بین‌الملل

کدخبر: ۶۵۵۱۴۹
اقتصادنیوز: وزارت امور خارجه اردن امروز (شنبه) در بیانیه‌ای خواستار اقدام فوری جامعه بین‌المللی درباره پرونده جنگ غزه و حفاظت از غیرنظامیان در این باریکه شد.
اردن بیانیه داد/ درخواست اردن از جامعه بین‌الملل

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، در بیانیه وزارت امور خارجه اردن آمده است: ما تداوم حملات سیستماتیک و مستمر نیروهای رژیم اشغالگر علیه غیرنظامیان و تأسیسات امدادی در نوار غزه را به شدت محکوم می‌کنیم. آخرین آن بمباران مجاور دفتر کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در روز جمعه بود که منجر به کشته و زخمی شدن ده‌ها نفر و وارد شدن خسارت به مقر این سازمان شد.

وزارت امور خارجه اردن تاکید کرد: این حمله نقض آشکار کنوانسیون ۱۹۴۹ ژنو برای حمایت از افراد غیرنظامی در زمان جنگ است و عملی است.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما خواستار اقدام فوری و مؤثر جامعه بین‌المللی، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی به ویژه شورای امنیت، برای تضمین حفاظت از غیرنظامیان و تأسیسات امدادی هستیم که حمایت حیاتی از برادران فلسطینی ما را فراهم می‌کنند.

خبر مرتبط
گرمای 47 درجه‌ای هوا در مکه/ جان باختن 14 تن از حجاج اردنی

اقتصادنیوز: وزارت خارجه اردن اعلام کرد که شماری از حجاج این کشور به دلیل گرمای هوا در عربستان سعودی جان خود را از دست دادند.

این بیانیه پس از آن صادر شد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، شامگاه جمعه یکم تیر اعلام کرد، در اثر اصابت پرتابه‌های «کالیبر» به دفتر این نهاد در غزه که صدها غیرنظامی در اطراف آن حضور دارند، ۲۲ نفر شهید، ۴۵ نفر زخمی و خسارات مادی به دفتر صلیب سرخ وارد شده است.

در این بیانیه تاکید شد که تیراندازی خطرناک در نزدیکی تأسیسات بشردوستانه‌ای که طرف‌های درگیری از مکان آنها با خبرند و علامت صلیب سرخ را دارند، جان غیرنظامیان و کارکنان صلیب سرخ را به خطر می‌اندازد.

خبر مرتبط
تظاهرات مردم اردن در اعتراض به حمله اسرائیل به «النصیرات»

اقتصادنیوز: مردم اردن در محکومیت حمله اسرائیل به اردوگاه النصیرات غزه تظاهرات کردند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در ادامه بیانیه تاکید کرد که این حادثه خطرناک امنیتی، یکی از چندین موردی است که طی روزهای اخیر رخ داده و پیش از این نیز گلوله‌های سرگردان به ساختمان‌های کمیته بین‌المللی، اصابت کرده بود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی