حالت "چارلی" در پایگاه های نظامی آمریکا/ ماجرا چیست؟

کدخبر: ۶۵۶۷۱۵
اقتصادنیوز: پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشورهای اروپایی در حالت «چارلی» قرار گرفتند که بالاترین سطح امنیتی در پایگاه‌های نظامی این کشور است.
حالت "چارلی" در پایگاه های نظامی آمریکا/ ماجرا چیست؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پایگاه‌های نظامی آمریکا در کشورهای اروپایی تا آخر هفته در حالت آماده باش قرار گرفتند. گفته می‌شود حالت «چارلی» اعلام شده در این پایگاه‌ها، بالاترین سطح امنیتی برای پایگاه‌های نظامی آمریکاست.

سطح تهدید چارلی زمانی اعمال می‌شود که حادثه‌ای رخ می‌دهد یا اطلاعاتی دریافت می‌شود که نشان می‌دهد نوعی اقدام تروریستی یا هدف‌گیری علیه کارکنان یا تاسیسات محتمل است.

مرکز فرماندهی اروپای ایالات متحده در اشتوتگارت آلمان هشداری صادر کرد که سطح تهدید حفاظت از نیرو را تا اطلاع ثانوی به وضعیت امنیتی چارلی افزایش داد.

همچنین دستورالعمل‌های مشابهی برای دیگر پایگاه‌ها در آلمان از جمله رامشتاین و راینلند صادر شده است. در پایگاه‌های واقع در رومانی، بلغارستان و ایتالیا نیز چنین وضعیتی حاکم شده است.

خبر مرتبط
پلیس آمریکا یک نوجوان ۱۳ ساله را کشت + جزئیات

اقتصادنیوز:مقام‌های آمریکایی اعلام کردند که یک افسر پلیس در ایالت نیویورک یک نوجوان ۱۳ ساله را به دلیل حمل «یک اسلحه ظاهرا واقعی» حمل می‌کرده است، به ضرب گلوله کشت.

پایگاه هوایی آویانو در ایتالیا نیز سطح امنیتی خود را به سطح چارلی افزایش داد و سایر تاسیسات در ایتالیا اقدامات امنیتی را تشدید کردند.

در بیانیه صادر شده از سوی پایگاه‌های آمریکایی آمده است که افراد نظامی باید هرگونه فعالیت مشکوک را گزارش دهند، توصیه های وزارت امور خارجه را زیر نظر داشته باشند و اقدامات احتیاطی را برای به حداقل رساندن خطرات شخصی انجام دهند.

خبر مرتبط
گزارش رسانه آمریکایی از مشاوران بایدن؛ این افراد سرنوشت او را تعیین می‌کنند

اقتصادنیوز: یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که «جیل بایدن» همسر رئیس‌جمهور آمریکا، «والری بایدن» خواهر او، «تد کافمن» ۸۵ ساله، دوست قدیمی و مشاور او و گروه کوچکی از مشاوران او در کاخ سفید تنها تصمیم‌گیران درباره آینده بایدن هستند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی