خط‌ونشان انصارالله برای آمریکا/ هشدارهای ما جدی است

کدخبر: ۶۵۷۱۵۰
اقتصادنیوز: عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی به آمریکا توصیه کرد که هشدارهای رهبر انصارالله را جدی بگیرند.
خط‌ونشان انصارالله برای آمریکا/ هشدارهای ما جدی است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، «محمد علی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن در این باره اظهار کرد: به آمریکایی‌ها می‌گوییم که هشدارها و تهدیدهای رهبر ما (عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر انصارالله) جدی است.

خبر مرتبط
پشت پرده نفوذ انصار الله در عراق/ عربستان در محاصره محور مقاومت

اقتصادنیوز: با آغاز جنگ غزه، نقش انصار الله در معادلات منطقه برجسته تر شد. در همین راستا گروهی از منابع آگاه مدعی اند که این گروه در عراق توانسته نفوذ را گسترش داده و هم صدا با محور مقاومت این کشور در بازتعریف معادلات نقش آفرین باشد.

طبق گزارش شبکه المسیره، الحوثی تاکید کرد: ما آماده استقبال از هر ناو هواپیمابری هستیم که وارد محدوده عملیاتی ما می شود.

وی ادامه داد: ملت یمن بر مشارکت در جهاد ملت فلسطین برای مقابله با تجاوز دشمن صهیونیستی اصرار دارند.

یمن در حمایت از غزه با آغاز حملات خود در ۳۱ اکتبر و انجام ده‌ها عملیات پس از آن، تلاش‌های آمریکا و انگلیس را برای شکستن محاصره تحمیل‌شده بر رژیم صهیونیستی در سراسر دریای سرخ، ناکام گذاشته و این عملیات حتی از ناکام گذاشتن این تلاش‌ها فراتر رفته و صنعا در پی حماقت ائتلاف آمریکایی با انجام حملات به مناطق مختلف یمن، اهداف خود را گسترش داده و حالا کشتی‌های آمریکایی و انگلیسی را نیز شامل می‌شود.

کارشناسان در این باره معتقدند که عملیات بی‌سابقه ارتش یمن علاوه‌ بر این‌که مانع از تلاش‌های آمریکا و انگلیس برای شکستن محاصره دریایی رژیم صهیونیستی شد، بلکه توان نظامی را نشان داد که واشنگتن از آن بی‌اطلاع بود و در واقع معادلات آن را به هم ریخت.

به‌رغم اصرار صنعا برای تحمیل محاصره دریایی بر رژیم صهیونیستی تا پایان محاصره و تجاوزات این رژیم در غزه و هدف قرار دادن کشتی‌های این رژیم و کشتی‌های آمریکا و انگلیس در نتیجه حماقت آن‌ها با حمله به یمن، اما بر حفظ امنیت ناوبری دریایی برای دیگر کشتی‌ها تاکید دارد و اظهارات مقامات آن گواه این نیت است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی