مجری العربی:

انتخابات ایران تجربه‌ای بی‌نظیر برای خاورمیانه است

کدخبر: ۶۵۷۱۸۵
اقتصادنیوز: مجری فلسطینی می‌گوید انتخابات در ایران تجربه‌ای بی‌نظیر در منطقه برای مشارکت دادن مردم در تصمیم‌گیری است.
انتخابات ایران تجربه‌ای بی‌نظیر برای خاورمیانه است

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا،  با برگزاری زودهنگام چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران و کشیده شدن به دور دوم، شاهد حضور گسترده رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای برای پوشش این اتفاق مهم بودیم.

شبکه العربی قطر نیز در مرحله نخست انتخابات نسبت به پوشش لحظه به لحظه برنامه‌ها و فضای انتخاباتی کشور، در روزهای پایانی تبلیغات نامزدهای ریاست‌جمهوری تا روز اعلام نتایج مرحله اول انتخابات اقدام کرد. همچنین پوشش خبری انتخابات در سفارت‌خانه‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها به ویژه عراق و ترکیه نیز به تصویر کشیده شد.

خبر مرتبط
توصیه مهم رئیس ستاد انتخابات استان تهران به هواداران نامزدها

اقتصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات استان تهران توصیه کرد که هواداران نامزدهای انتخاباتی ضمن تمکین به قانون از تهمت و تخریب رقیب بپرهیزند.

در این راستا، «حازم الکلاس» مدیر دفتر شبکه العربی در تهران گفت: شبکه العربی از شروع طوفان الاقصی تا امروز پوشش ۲۴ ساعته از تحولات جنگ علیه غزه آغاز کرده و به‌رغم اینکه نزدیک به ۸۰ انتخابات در سال ۲۰۲۴ در سراسر دنیا برگزار می‌شود و بیش از نصف مردم جهان در انتخابات شرکت خواهند کرد که از جمله این انتخابات‌ها می توان به انتخابات فرانسه، موریتانی و مناظرات انتخابات آمریکا اشاره کرد ولی پوشش شبکه العربی به صورت یکسان شامل حال همه این انتخابات نخواهد شد چراکه انتخابات در ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و امسال با توجه به حادثه پرواز اردیبهشت که برای رئیس‌جمهور فقید ایران شهید رئیسی و همراهانش اتفاق افتاد و همچنین تحولات منطقه و جهان این اهمیت مضاعف شد و پوشش انتخابات ایران در مرحله اول گسترده‌تر از سایرین بود و همچون روال مرحله اول روند انتخابات در مرحله دوم نیز پوشش ویژه داده خواهد شد.

خبر مرتبط
پورمحمدی: می‌دانستم در انتخابات رأی نمی‌آورم

اقتصادنیوز: کاندیدای دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری چهاردهم، گفت:به مسیر ادامه دادم و با وجود اصرار دوستان به انصراف تا آخر ماندم تا شائبه‌ سهم‌خواهی پیش نیاید.

«محمد ابونصیره» مجری فلسطینی شبکه العربی نیز در ادامه اظهار داشت: انتخابات در ایران تجربه‌ای بی‌نظیر در خاورمیانه برای مشارکت دادن مردم در تصمیم‌گیری است و این انتخابات نشان داد که نظام ایران از یک سو  معیارهای خود را در اعلام ارقام و اعداد حفظ می‌کند و از سوی دیگر ثابت کرد که به سرعت برگزاری انتخابات در شرایط استثنایی انجام می‌شود، بدون این‌که منجر به خلأ در ریاست جمهوری شود یا اینکه اتفاقات و تخلفات در انتخابات رخ دهد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی