مخالفان نتانیاهو به دادگاه احضار می‌شوند

کدخبر: ۶۵۷۱۹۰
اقتصادنیوز: یک رسانه عبری زبان اعلام کرد، شماری از رهبران معترضان علیه نتانیاهو به اتهام‌های مختلفی به دادگاه احضار شده‌اند.
مخالفان نتانیاهو به دادگاه احضار می‌شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم،  واللا نیوز در گزارشی که امروز سه‌شنبه روی خروج وبگاه خود منتشر کرد، خبر داد، دادستان کل اسرائیل با احضار و بازجویی یکی از رهبران اعتراضات خیابانی به دلیل تحریک بر علیه نتانیاهو موافقت کرده است.

به نوشته این رسانه عبری زبان، اولین فرد فراخوانده شده، عامی درور است که در تظاهرات در برابر مقر اقامت نخست وزیر در قیساریه به ایراد سخنرانی پرداخته بود.

او در سخنان اعلام کرد ما پارکی بر ویرانه‌های این قلعه (خانه نتانیاهو) خواهیم ساخت و استخر آن را (که با پول مالیات دهندگان اسرائیلی به دستور سارا نتانیاهو ساخته شده) با بتن پر می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش نتانیاهو را شیطان توصیف کرد.

خبر مرتبط
حمله راکتی شدید حزب الله لبنان به این منطقه در اسرائیل

اقتصادنیوز: منابع رسانه‌ای امروز (سه‌شنبه) از حمله راکتی شدید حزب‌الله لبنان به مواضع ارتش رژیم صهیونیستی در شمال فلسطین اشغالی خبر دادند.

درور در واکنش به فراخواندنش برای بازجویی گفت: در بازجویی حاضر شده و خوشحال خواهم بود که سخنانم را آنجا هم تشریح کنم.

دستور دادستان بعد از آن صادر شد که درور در سخنرانی خود نتانیاهو را زباله‌ای توصیف کرد که باید دور ریخته شده و از بین برود.

او تاکید کرد: من این خانواده را به خوبی می‌شناسم، من سالها رئیس تیم امنیتی آنها بودم، من بادیگاردشان بودم، ما باید بر ویرانه‌ای قلعه قیساریه پارکی بنا کنیم و آن استخر را با بتن پر نماییم.

خبر مرتبط
شاباک فاش کرد: تازه‌ترین آمار اسرای فلسطینی در زندان‌های اسرائیل

اقتصادنیوز: یک روزنامه صهیونیستی با انتشار سند هشدار‌دهنده‌ای که «رونین بار» رئیس شاباک (سازمان اطلاعات و امنیت داخلی) رژیم اشغالگر به مقامات صهیونیست ارسال کرده است، شمار اسرای فلسطینی در زندان‌های این رژیم را ۲۱ هزار نفر اعلام کرد.

وی در سخنان خود، خانواده نتانیاهو را خانواده دیوانگان توصیف کرد که در حال تخریب اسرائیل هستند و در بخش دیگری هم گفت، من خود شیطان را در او می‌بینم.

درور در واکنش به احضار شدن توسط دادستانی هم در صفحه خود شبکه اجتماعی نوشت: آنها از ما می‌ترسند، این اقدامات کمکی به آنها نخواهد کرد، اجازه نمی‌دهیم آنها اسرائیل را از بین ببرند، ما با عزم و اراده به راه خود ادامه خواهیم داد، در هر بازجویی که مورد نیاز باشد حاضر می‌شوم.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی