توئیت جدید باقری/ نقض حقوق بشر ملت ایران توسط آمریکا ادامه دارد

کدخبر: ۶۵۷۲۰۸
اقتصادنیوز: سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار پیامی در شبکه ایکس به مناسبت سالروز هدف قرار هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکا نوشت: نقض حقوق بشر ملت ایران از سوی آمریکا پیوسته در شکل‌های گوناگون از جمله با اعمال تحریم‌های ظالمانه تداوم دارد.
توئیت جدید باقری/ نقض حقوق بشر ملت ایران توسط آمریکا ادامه دارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  علی باقری کنی در این پیام افزود: سی و شش سال از اقدام ناجوانمردانه و تروریستی آمریکا در هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری ایران بر فراز خلیج فارس می‌گذرد. نقض حقوق بشر ملت ایران از سوی آمریکا پیوسته در شکل‌های گوناگون از جمله با اعمال تحریم‌های ظالمانه تداوم دارد.

وی همچنین در پیامی دیگر در شبکه ایکس تصریح کرد: امروزه حمایت همه جانبه آمریکا از جنایات رژیم اشغالگر در فلسطین برگ خونین دیگری از دفتر جنایات رهبران ایالات متحده در ارتکاب نسل‌کشی، قتل عام، تحمیل قحطی، اشغال و ویرانی به شمار می‌آید. جمهوری اسلامی ایران با قدرت در مقابل این جنایات ایستادگی کرده و علی‌رغم تمامی این فشارها، بالیده است.

خبر مرتبط
باقری و فیدان تلفنی درباره تنش آفرینی اسرائیل در منطقه رایزنی کردند

اقتصادنیوز: وزرای خارجه ترکیه و ایران امروز پیرامون تنش‌آفرینی‌های صهیونیست‌ها در منطقه به گفتگو و تبادل‌نظر پرداختند.

باقری افزود: دخالت‌های غیرقانونی آمریکا در نقاط مختلف دنیا این کشور را به یکی از مهمترین ناقضان حقوق بشر در جهان تبدیل کرده است. اقدامات یکجانبه و استفاده از ابزار تحریم‌ها و حمایت همه‌جانبه و بی‌قید و شرط از نسل‌کشی و جنایت‌های رژیم صهیونیستی از فاجعه‌بارترین اقدامات ضد حقوق بشری است که آمریکا تاکنون مرتکب شده است. امروز معنای حقوق بشر آمریکایی در رفتار آمریکا و رژیم صهیونیستی در غزه بر همگان آشکار است.

خبر مرتبط
رایزنی مهم علی باقری و جوزپ بورل درباره تشدید تنش‌های خطرناک

اقتصادنیوز: جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز جمعه(۸ تیر) از گفت‌وگوی تلفنی خود با علی باقری کنی، سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی