پاپ نسبت به بمباران مدرسه کودکان در غزه واکنش نشان داد

کدخبر: ۶۵۸۷۱۳
اقتصادنیوز: رهبر کاتولیک‌های جهان در سخنانی نسبت به بمباران مدرسه کودکان بی‌پناه در نوار غزه ابراز تاسف کرد.
پاپ نسبت به بمباران مدرسه کودکان در غزه واکنش نشان داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، پاپ فرانسیس در سخنانی از ادامه جنگ روسیه و اوکراین و کشته شدن کودکان فلسطینی در بمباران مدرسه‌ای در نوار غزه اظهار تاسف کرد.

خبر مرتبط
پاپ هشدار داد/ بی‌تفاوتی سرطان دموکراسی است

اقتصادنیوز: «پاپ فرانسیس» رهبر کاتولیک‌های جهان امروز (یکشنبه) سیاست‌های پوپولیستی را محکوم و هشدار داد که دموکراسی در بسیاری از نقاط جهان، وضعیت خوبی ندارد.

واتیکان در بیانیه ای اعلام کرد که رهبر کاتولیک‌های جهان ضمن اشاره به حوادث جنگ در روزهای گذشته، اندوه فراوان خود را نسبت به کشته شدگان و ادامه خشونت در جهان ابراز کرد.

رئیس هیات نظارت بر حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز گفت که حمله روز دوشنبه به بیمارستانی در اوکراین، احتمالاً ناشی از اصابت مستقیم موشک روسیه بوده است.

وزارت بهداشت فلسطین نیز اعلام کرد در حمله نظامیان صهیونیست به مدرسه کودکان بی‌پناه در مرکز نوار غزه دست‌کم ۱۶ نفر از جمله کودکان کشته شدند. اسرائیل ادعا می‌کند این حمله موشکی علیه شبه‌نظامیان بوده است.

پاپ فرانسیس ۸۷ ساله که به شهر «تریست» در شمال شرقی ایتالیا سفر کرده است، در سخنرانی در مجمع سالانه کاتولیک‌های رومی گفته بود که دموکراسی در جهان در وضعیت بدی قرار دارد.

پاپ دو هفته پیش با «ایوان سلطانوفسکی» سفیر مسکو در واتیکان در مورد پیشنهاد صلح «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه برای جنگ اوکراین گفت‌وگو کردند.

سفارت روسیه در واتیکان به خبرنگاران اعلام کرد: مساله اوکراین، از جمله شرایط توافق صلح که ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در دیدار با مقامات مهم وزارت خارجه روسیه بیان کرد، مورد بحث قرار گرفت. ایوان سلطانوفسکی [سفیر مسکو در واتیکان] از پاپ [رهبر کاتولیک‌های جهان] به دلیل موضع همواره متعادل و صلح‌آمیز او در این مورد قدردانی کرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی