رئیس سیا خبر از پیشرفت مذاکرات آتش‌بس داد/ مشاور بایدن هم به تل‌آویو می‌آید

کدخبر: ۶۵۸۷۵۴
اقتصادنیوز: رسانه‌های رژیم صهیونیستی عصر امروز (سه.شنبه) به نقل از یک مقام آمریکایی از حصول پیشرفت در مذاکرات مربوط به آتش‌بس در نوار غزه خبر دادند.
رئیس سیا خبر از پیشرفت مذاکرات آتش‌بس داد/ مشاور بایدن هم به تل‌آویو می‌آید

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، همزمان با سفر «ویلیام برنز» رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به قاهره و دیدار با رئیس جمهور مصر، رسانه‌های رژیم گزارش دادند که پیشرفت‌هایی در مذاکرات آتش‌بس در نوار غزه حاصل شده است.

بر اساس این گزارش، برنز پس از دیدار با مقامات مصری از جمله «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور این کشور عازم دوحه شد.

بنابر گزارش رسانه‌های رژیم صهیونیستی، «برت مک گورک» مشاور «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز به تل‌آویو سفر می‌کند.

پیشتر رسانه‌های مصر گزارش دادند که در دیدار امروز السیسی و برنز در قاهره، تلاش‌های مربوط به برقراری آتش‌بس در نوار غزه بررسی شد.

خبر مرتبط
سفر مهم مقامات ارشد آمریکا در قاهره/ آتش بس به سرانجام می‌رسد؟

اقتصادنیوز: یک رسانه آمریکایی به نقل از چهار مقام اسرائیلی و آمریکایی اعلام کرد که ویلیام برنز مشهور به بیل برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا موسوم به سیا و برت مک گورک، مشاور ارشد بایدن در امور خاورمیانه، روز دوشنبه با مقامات ارشد امنیتی اسرائیل و مصر در قاهره دیدار می‌کنند تا درباره توافق آتش‌بس در غزه، آزادی اسرا و ترتیبات تامین امنیت مرز مصر و غزه گفتگو کنند.

السیسی در این دیدار بر موضع قاهره در مخالفت با تداوم عملیات‌های نظامی در نوار غزه و اهمیت ایفای نقش جامعه جهانی برای توقف جنگ تأکید کرد.

رئیس جمهور مصر همچنین تضمین ارسال کمک‌های انساندوستانه به نوار غزه برای کاهش فاجعه انسانی در این منطقه و نیز اتخاذ اقدامات جدی و موثر جهت ممانعت از گسترش دامنه درگیری در منطقه را مورد تأکید قرار داد.

رسانه‌های مصر همچنین به نقل از یک منبع عالی‌رتبه این کشور گزارش دادند که هیأت امنیتی مصر فردا (چهارشنبه) در تلاش برای نزدیک کردن دیدگاه حماس و رژیم صهیونیستی به دوحه می‌رود.

سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی پیشتر گزارش داد که برنز فردا در دوحه با «دیوید بارنیا» رئیس موساد، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» نخست‌وزیر و وزیر خارجه قطر و «عباس کامل» رئیس دستگاه اطلاعات مصر دیدار و درباره تبادل اسرا گفت‌وگو خواهد کرد.

پس از گذشت ۹ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود. رژیم صهیونیستی در این مدت به اهداف اعلام شده خود یعنی نابود کردن حماس و بازگرداندن اسیران صهیونیست از نوار غزه نرسیده است.

خبر مرتبط
اظهارات عجیب نتانیاهو درباره آتش بس غزه

اقتصادنیوز: نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت هرگونه توافق آتش بس در مورد غزه باید به اسرائیل اجازه دهد به جنگ ادامه دهد تا زمانی که تمام اهداف جنگ محقق شود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی