پهپادهای پ.ک.ک مواضع ترکیه را هدف قرار دادند+ تعداد کشته‌ها

کدخبر: ۶۵۸۹۸۹
اقتصادنیوز: ارتش ترکیه از کشته شدن چهار نفر از نیروهای نظامی خود در درگیری با حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» در شمال عراق خبر داد.
پهپادهای پ.ک.ک مواضع ترکیه را هدف قرار دادند+ تعداد کشته‌ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا،  پهپادهای حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» مواضع نیروهای ترکیه در شمال عراق را هدف قراردادند.

ارتش ترکیه نیز اعلام کرد که چهار نیروی نظامی آن در درگیری با پ.ک.ک کشته شدند.

ارتش ترکیه دو روز پیش (دوشنبه) نیز در چارچوب عملیات نظامی علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) به انجام عملیات هلی برن در شمال عراق اقدام کرد.

در همین ارتباط پایگاه العربی الجدید به نقل از مقامات نظامی عراق نوشت ارتش ترکیه در روزهای اخیر، در چارچوب عملیات نظامی علیه حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) که از ژوئن ۲۰۲۱ آغاز شده است، ده ها روستای استان دهوک در شمال عراق را به اشغال خود درآورده است.

خبر مرتبط
اوربان از ترکیه خواست طرفدار صلح اوکراین شود

اقتصادنیوز: «ویکتور اوربان» نخست‌وزیر مجارستان روز چهارشنبه از «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه خواست تا از ابتکار صلح اوکراین حمایت و در راستای حل‌وفصل درگیری در این کشور تلاش کند.

این پایگاه خبری به نقل از منابعش گزارش داد که ده ها خانواده مجبور به فرار به سایر مناطق به ویژه اطراف شهر العمادیه در شمال استان دهوک شده اند و ماشین آلات جنگی ارتش ترکیه، پس از حملات خمپاره ای به مخفیگاه ها و اردوگاه های عناصر پ.ک.ک وارد منطقه دیمکا شدند.

به گزارش ایرنا، ترکیه مدت‌هاست به بهانه مقابله با عناصر گروه مسلح موسوم به کارگران کردستان ترکیه (پ. ک. ک) تمامیت ارضی عراق را نقض می‌کند. این گروه در فهرست تروریستی کشورهای ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا قرار دارد.

بغداد بارها حملات ترکیه به شمال عراق را مصداق اشغالگری خوانده و بسیاری از مناطق شمال سوریه و عراق به دنبال حملات پیاپی ارتش ترکیه خالی از سکنه شده است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی