کدخبر: ۳۶۱۲۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بورس به قعر جدول بازدهی بازگشت

سکه، دلار را به طمع انداخت!+جدول ونمودار

اقتصادنیوز : در دومین روز هفته، دلار به نزدیکی مرز ۲۷ هزار تومانی رسید، سکه نیز به حوالی مرز ۱۳ میلیون تومانی نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز  نکته جالب بازار در2 روز ابتدایی هفته، سبقت فلز گرانبهای داخلی از  اسکناس آمریکایی بوده است. سکه که روز شنبه بیش از یک درصد بیشتر از دلار رشد کرده بود، روز یک شنبه 1.5 درصد در مقایسه با این ارز افزایش بیشتری را به ثبت رساند.

نموداربهای سکه 23 شهریور

به اعتقاد برخی تحلیل گران، سکه تبدیل به لیدر بازارها شده است و برخی از معامله گران سایر بازارها سعی می کنند که قیمت خود را به نرخ سکه نزدیک کنند. از نظر این گروه، یکی از دلایل رشد دلار در روز یک شنبه، بالا رفتن قیمت سکه بود. در واقع سکه برای بازیگران ارزی، نقش یک متغیر انتظاری را در روزهای اخیر ایفا کرده است.

 در آغاز بازارهای روز دوم هفته، سکه 12 میلیون و 400 هزار تومان مورد معامله قرار می گرفت و با این قیمت، ارزش دلار در بازار داخلی برای بی حباب شدن فلز گران بهای داخلی می‌توانست به بالای 27 هزار تومان برود. به اعتقاد برخی بازیگران بازار، این اتفاق، معامله گران دلار را نسبت به رشد بیشتر احتمالی این ارز خوشبین کرد و آن ها را برای خرید به طمع انداخت.

نموداربهای درهم 23 شهریور

شرط تحلیل گران فنی برای افت دلار

در حالی که در روزهای اخیر دلار رشد قابل توجهی را تجربه کرده است، برخی تحلیل گران فنی اعتقاد دارند، راه افزایشی این ارز ادامه خواهد یافت. ا ز نظر این گروه، تا زمانی که شاخص ارزی بالای مرز 26 هزار تومانی قرار دارد، ظرفیت خرید در بازار می تواند بالا باشد. نقط مقاومتی بعدی از نظر آن ها، مرز 29 هزار تومانی خواهد بود.

شرط معامله گران فنی برای تغییر مسیر دلار، عقب گرد این ارز به زیر مرز مهم 26 هزار تومانی است. به باور آن ها، در صورتی که شاخص ارزی به زیر مرز یاد شده برود، نقطه بعدی مهم 23 هزار و 800 تومان است. در بازار سکه، نقاط مقاومتی 12 میلیون و 12 میلیون و 390 هزار تومان به راحتی شکسته شدند. این مساله از یک سو میزان هیجانات را در بازار فلز گران بهای داخلی بالا برده است و از سوی دیگر، ریسک خرید را برای بازیگران تازه وارد افزایش داده است.

نموداربهای دلار 23 شهریور

700 هزار تومان رشد طی دو روز

سکه که در ساعات اولیه روز شنبه 12 هزار و 100 تومان قیمت داشت، بعدازظهر روز یک شنبه با قیمت 12 میلیون و 800 هزار تومان به فروش می رفت. به این ترتیب، فلز گران بهای داخلی طی دو روز ابتدایی هفته 700 هزار تومان رشد کرده است.

جدول بهای سکه وارز 23شهریور

میزان بازدهی سکه در روز یک شنبه هم بیشتر از سایر دارایی های بازار بود. سکه امروز حدود 3.6 درصد افزایش یافت و پس از آن، دلار نزدیک به 2.1 درصد بالا رفت. در قعر جدول بازدهی هم شاخص کل بورس قرار داشت که پس از رشد روز شنبه در سمت منفی جدول در روز دوم هفته قرار گرفت.

نمودار بازدهی بازارها 23 شهریور

 

 

این مطلب برایم مفید است
104 نفر این پست را پسندیده اند