کدخبر: ۳۶۱۵۶۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بازارهای جهانی نیمروز را چگونه گذراندند؟

جنگ طلا و دلار؛ سهام را صعودی کرد

اقتصادنیوز : قیمت طلا دیروز در اثر غرق شدن دلار، صعود کرد. با این حال، اونس به طور کلی در سطح محدود ۱۹۰۰ و ۲۰۰۰ در تکرار نوسان افتاده است.

به گزارش اقتصادنیوز، بازارهای جهانی همچنان با ضربات خطرناک به رقص و پای‌کوبی ادامه می دهند، شاخص‌های سهام ایالات متحده همچنان سوار بر واگن صعودی واکسن است و آخرین داده‌های تولید صنعتی چین، نشان داد این غول اقتصادی جهان رو به بهبود است.

تولید صنعتی سالانه چین از 4.8 درصد به 5.6 درصد رسید در حالی که انتظار می‌رفت به 5.1 درصد بهبود یابد. اکنون سؤال پیش روی سرمایه گذاران این است که آیا اصلاح بازار سهام به پایان رسیده است یا این یک آرامش دیگر قبل از طوفان بعدی است. 

طلا ودلار

از سوی دیگر ، در دنیایی که اوراق قرضه آمریکا تقریباً هیچ بازدهی ندارند و بانک فدرال آمریکا متعهد شده است که اقتصاد را زنده کند. به گفته تحلیل‌گران،  هیچ  جایگزین برای سهام وجود ندارد، بنابراین هرگونه اصلاح عمیق‌تر،  باید نسبتاً کم ارزش باشد. مطمئناً موارد زیادی به این بستگی دارد که آیا بانک فدرال فردا از اقدامات جدید تخفیف نرخ بهره رونمایی می کند یا خیر. 

ریزش دلا و درخشش طلا

دلار با آغاز هفته کاری بازار، 2 روز نزولی را تجربه کرد. آنچه برای دلار بد باشد، طبیعتاً برای هر ارز مهم دیگری نیز مفید است. با این که یورو در مقابل همه رقبای خود در گروه G10 به جز ین ژاپن در حاشیه امنیت به سر می برد. شاخص دلار به طور کلی در محدوده‌ای 92 و 93 به دام افتاده است و با 0.1 درصد کاهش، به92.91 واحد رسید.

شاخص دلار

در بازار فلزات گران‌بها نیز، قیمت طلا دیروز در اثر غرق شدن دلار، صعود کرد. با این حال، اونس به طور کلی در سطح محدود 1900 و 2000 در تکرار نوسان افتاده است و حرکت بیشتر حرکت دلار را منعکس می کند. قیمت اونس تا این لحظه با 0.3 درصد افزایش 1965 دلار رسیده است. با وجود روند افزایشی قیمت اونس که امروز حتی به 1970 دلار هم رسید به‌ نظر می‌رسد طلا همچنان در ادامه روندی صعودی نزولی هفته‌های گذشته باقی بماند.

طلا

این مطلب برایم مفید است
58 نفر این پست را پسندیده اند