کدخبر: ۳۶۴۲۷۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

خبر بد برای بازار سکه؛

پرواز سکه با موتورهای خاموش

اقتصاد نیوز : دو موتور افزایش قیمت در بازار سکه از کار افتاده است.

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت سکه دو موتور محرکه دارد و از دو کانال قیمتی طلای جهانی و دلار تعیین می‌شود. قیمت جهانی اونس طلا در محدوده‌ی کمتر از هزار و 900 دلار ماندگار شده و قیمت دلار در بازار تهران کم نوسان است.

 قیمت سکه امروز به 13 میلیون و 800 هزار تومان رسید که نسبت به روز گذشته 2.2 درصد افزایش یافته است و حباب سکه به 980 هزار تومان رسیده است، به نظر می‌رسد این دو موتور محرکه از کار افتاده است.

 

بیشتر بخوانید؛

خروج سکه از فاز احتیاط/ سه بازیگر بازار سکه طلا

طلا در کمین اردوگاه ۱۹۰۰ دلاری

 

طلا در کانال 1800 دلار

با افزایش 20 دلاری قیمت اونس در روز گذشته، انتظار افزایش قیمت سکه در بازار شکل گرفت اما اونس هنوز با شکستن سقف و ورود به کانال بالاتر فاصله دارد. 

پیش از این برآوردهای تحلیل‌گران فنی نشان می‌داد که اگر قیمت طلا رشد کند و به کانال 1900 دلار وارد شود قیمت سکه نیز از سقف مقاومتی 13 میلیون و 700 هزار تومان عبور می‌کند. اما در معاملات روز سه شنبه قیمت سکه تا 150 هزار تومان بالاتر از این رقم نیز قرار گرفت و به 13 میلیون و 850 هزار تومان رسید. به نظر می‌رسد طلا دیگر موتور محرکه‌ی سکه نیست و فعلا از کار افتاده است.

نوسان کم دلار 

عامل دیگری که بر قیمت سکه اثر دارد قیمت دلار است. با توجه به ثبات قیمت دلار در محدوده‌ی 29 هزار تومان و کاهش 1.5 درصدی قیمت آن نسبت به روز گذشته، به نظر می‌رسد موتور دوم رشد دهنده‌ی قیمت سکه نیز از کار افتاده است و سکه بر بال انتظارات با افزایش تقاضا مواجه است. در چنین شرایطی حباب سکه در حدود 980 هزار تومان برآورد می‌شود که انتظار می‌رود در روزهای آتی کاهش یابد. 

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند