ریزش کانالی قیمت دلار و درهم

کدخبر: 365235
اقتصاد نیوز : دلار و درهم با کاهش قیمت باز شدند. دلار در کانال 28 و درهم در کانال 7 هزار تومانی قرار گرفتند.

به گزارش اقتصاد نیوز، در ساعات ابتدایی معاملات بازار آزاد، قیمت دلار به محدوده‌ی 28 هزار تومان وارد شد. از دوم مهرماه تاکنون دلار در کانال 28 هزار تومانی باز نشده بود. 

>>>بیشتر بخوانید؛

سیگنال کاهشی به قیمت دلار در ابتدای روز

قیمت گشایش درهم امارات نیز امروز کمتر از 8 هزار تومان باشد. قیمت‌های اولیه درهم با روند کاهشی نسبت به روز گذشته به کانال 7 هزار تومانی رسید. در مجموع در نیمه ابتدایی روز قیمت دلار با رسیدن 28 هزار و 500 تومان نسبت به قیمت بسته شده روز قبل حدود 3.6 درصد افت را تجربه کرده است. قیمت درهم نیز تا نزدیک ساعت 12 ظهر با افت 2.7 درصد مواجه شده است.با توجه به کاهش قیمت درهم در کانال هفت هزار پس از مدت ها نرخ دلار با درهم تا حدودی تطبق پیدا کرده است و به نظر کاهش قیمت در بازار دلار پشتوانه دارد. 

دلار

همزمان صرافی ملی نیز در دومین اعلام قیمت خود از نرخ فروش دلار 100 تومان کاست تا از مرز 28 هزار تومان دورتر شود. در حال حاضر قیمت در صرافی ملی که نماد رفتار بازار ساز ارزی است 27 هزار و 880 تومان است. صرافی ملی به نمایندگی از بانک مرکزی قیمت خرید و فروش را برای دلار روزانه و در ساعت های مختلف اعلام می کند. این قیمت که نزدیک به قیمت بازار است با هدف سیگنال دهی قیمتی به بازار است. قیمت یورو نیز در صرافی ملی با 100 تومان کاهش به 32 هزار و 850 تومان رسید.

برخی می گویند ریزش قیمت ها در بازار به دلیل تغییر انتظارات در بازار است و معامله گران برداشت می کنند قیمت ها در بازار به سقف رسیده بود زیرا توان عبور از مرز 30 هزار را نداشت. برخی نیز حرف‌های شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی را علامتی برای حمله بازار ساز به قیمت دلار عنوان می کنند و اعتقاد دارند معامله گران بازار پیش دستی کرده و با اصلاح قیمت قصد داشتند از ریزش خطی قیمت ها جلوگیری کنند. برخی دیگر از معامله گران نیز کاهش امروز را اصلاح طبیعی بازار می دانند و انتظار دارند در روزهای آتی بازار مجددا تغییر مسیر دهد.

گفته می‌شود 28 هزار و 700 تومان خط حمایت قیمتی مهمی است، اما رفتار معامله‌گران به روند قیمت‌گذاری بازارساز نیز بستگی دارد. باید ببینیم بازار ساز به این سطوح قیمتی توجه می‌کند یا خیر.

صبح امروز صرافی ملی نیز با کاهش 470 تومانی قیمت دلار نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته، نرخ‌ اعلامی دلار را با 27 هزار و 980 تومان آغاز کرد. قیمت یورو صرافی ملی نیز با کاهش 450 تومانی، یک کانال پایین آمد و 32 هزار و 950 تومان اعلام شد. 

همچنین قیمت سکه نیز با کاهش 3.5 درصدی به 14 میلیون تومان کاهش یافته است.

 

از دست ندهید
بلیط هواپیما