رابطه بین احزاب آمریکا و طلا از نگاه استاندارد چارترد؛

پیروزی بایدن؛ سقف 2000 دلاری طلا را می شکند؟

کدخبر: 366148
اقتصادنیوز : قیمت طلا امروز 0.5 درصد افزایش یافت و تا 1899.5 دلار هم پیشرفت اما نتوانست وارد کانال 1900 دلار شود. این در حالی‌است که استاندارد چارترد تاکید دارد طلا به زودی نه تنها مرز 1900 دلار را بلکه سقف 2000 دلاری را نیز می‌شکند.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز پنج‌شنبه طلا روندی افزایشی را دنبال کرد. قیمت اونس در ساعت 5 عصر با 9 دلار افزایش به 1896 دلار رسیده است. این درحالی است که سقف این چند روز یعنی 1900 دلار همچنان شکسته نشده‌است.

تحلیل‌های فنی برای ساعت آینده قویاً توصیه به خرید دارند، برای 5 ساعت آینده توصیه به خرید و برای روز آینده خنثی هستند.

نمودار طلا

برسی استاندارد چارترد؛ رابطه پیروزی احزاب آمریکا با طلا

بر اساس استاندارد چارترد، پیروزی در انتخابات2020 توسط نامزد انتخابات ریاست جمهوری، جو بایدن سبب افزایش قیمت طلا تا پایان سال میلادی خواهد شد. طبق نظر این شرکت خدمات مالی، علی رغم نظرسنجی‌ها درباره پیروزی دموکرات‌ها ، به نظر می‌رسد که عملکرد و موقعیت قیمت طلا در حال حاضر منعکس کننده پیروزی بایدن نیست. پیروزی بایدن و کنترل کامل کنگره بیشترین احتمال افزایشی را برای قیمت طلا به همراه دارد. جدای از انتخابات، زمینه های کلان نیز از دستاوردهای بیشتر طلا حمایت می کند. 

کوپر از استاندارد چارترد قیمت هر اونس طلا را در سه ماهه چهارم سال جاری میلادی در نزدیکی 2000 دلار می‌بیند و در سه ماهه اول سال آینده در حدود 2100 دلار.

به گفته او روند حرکتی طلا در سال جاری میلادی با حرکت دلار آمریکا گره خورده است و احتمالاً ادامه خواهد داشت. به همین دلیل کوپر پیروزی بایدن را به عنوان یک پیروزی که برای طلا مفید است برجسته می‌کند.

کوپر توضیح می دهد؛«پیروزی بایدن و دستیابی کامل دموکرات‌ها به کنگره ، ضعیف ترین سناریو را برای دلار رقم می‌زند.» وی می‌نویسد؛ «با توجه به محرک های مالی و افزایش مالیات در نظر گرفته شده و با توجه به اینکه طلا در حال حاضر قوی ترین همبستگی خود را (بیش از 50 درصد) با دلار آمریکا دارد، آینده برای طلا تنها می‌تواند صعودی باشد. »

به گفته تحلیلگران، از لحاظ تاریخی قیمت طلا پس از پیروزی جمهوری‌‌خواهان کاهش یافته است. در همین رابطه کوپر خاطرنشان می کند؛ «در شش انتخابات گذشته واکنش قیمت طلا متفاوت بوده است، اما از نظر تاریخی پس از پیروزی جمهوری خواهان قیمت‌ها به طور گسترده‌ای کاهش یافته است.»

نمودار طلا انتخابات

پس از آنکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد مذاکرات محرک‌های مالی را با دموکرات‌ها لغو می کند، طلا در حال حاضر زیر سطح 1900 دلار در هر اونس باقی مانده است. در این رابطه این تحلیلگر خاطرنشان کرده است«به طور کلی، اکثر سناریوهای امسال برای دلار آمریکا نزولی است در بلند مدت برای طلا سودمند است.»

در کوتاه مدت، تاخیرهای محرک مالی در آستانه انتخابات، قیمت طلا را کاهش داده ‌است. اما با این وجود، افت قیمت ها فرصت خوبی را برای خرید فراهم می‌کند. در واقع افت قیمت فعلی طلا نقاط ورود جذابی برای سرمایه‌گذاران طولانی مدت ایجاد می‌کند. د

کوپر اما در نهایت تاکید می کند؛ «در هفته‌های منتهی به انتخابات، می توانیم رفتار طلا را به عنوان یک پناهگاه امن و همچنین یک دارایی خطرناک ببینیم. اما چیزی که بیش‌از پیش مشهود است،این نکته است که پیروزی دموکرات‌ها خبر خوبی برای علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در طلا خواهد بود.»

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما