گزارش پایان روز بازار اونس؛ طلا ریزش کرد امید‌ها نه +نمودار

ورود دومین میلیاردر جهان به بازار طلا

کدخبر: 366969
اقتصادنیوز : با وجود 0.4 درصد کاهش قیمت، هر اونس طلا توانست در بالای 1920 دلار باقی بماند تا اکثر تحلیل‌گران با وجود کاهش قیمت در بازار ، وضعیت طلا را مثبت برآورد می‌کنند. به قولی قیمت طلا ریزش کرد اما امید نه.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در روز آغازین هفته بازار‌های جهانی و روز کلمب(سالگرد ورود کریستف کلمب به قاره آمریکا که در ۱۲ اکتبر ۱۴۹۲ رخ داد در بسیاری از نقاط به‌عنوان یک عید جشن می‌گیرند. در آمریکا به‌عنوان روز کشف و روز مردمان بومی شناخته می‌شود) نوسانی چندانی نداشت و بسیار آرام بود. قیمت هر اونس طلا امروز بین 1919 دلار و 1932 دلار در نوسان بود.

با این که تمامی بازار‌ها در روز دوشنبه باز بودند اما بانک‌ها و برخی از بنگاه در تعطیلی به سر می‌بردند که شاید یکی از دلایل سکوت امروز بازار بود. دلایل دیگر این سکوت ثبات شاخص دلار (با 0.02 درصد کاهش) و وضعیت معلق محرک‌های مالی بودند.در پایان کار بازار‌ها قیمت طلا با 8 دلار افزایش به 1921 دلار رسید. تحلیل‌های فنی برای روز آینده توصیه به خرید و قویاً توصیه به خرید دارند. 

نمودار طلا

تلالو طلا در چشمان میلیاردری دیگر

لیان کوپرمن یک سرمایه گذار میلیاردر آمریکایی و مدیر یک صندوق پوشش ریسک در مصاحبه با سایت مجله فوربز اعلام کرد که وی شروع به سرمایه‌گذاری در بازار طلا کرده است. این میلیاردر آمریکایی در این مصاحبه گفت: من معتقدم پتانسیل صعودی طلا بسیار قوی است، صرف نظر از این که چه کسی در انتخابات پیروز می‌شود. در 22 روز آینده ، میلیون‌ها آمریکایی در «قرمز» (جمهوری‌خواه) و میلیون‌ها نفر دیگر  بر روی «آبی» (دموکرات) شرط می‌بندند. اما من روی طلا شرط بندی می‌بندم.

 در مصاحبه اخیر ، این رئیس و مدیر عامل شرکت مشاوران امگا گفت: من یک هفته پیش برای اولین بار در زندگی‌ام طلا خریدم و دیدگاه‌های صعودی طلا را درک می‌کنم. ما در حال  تبدیل شدن به جمهوری موزفروش (اصطلاحی سیاسی به معنای کشوری که از نظر سیاسی ناپایدار است و توسط گروهی کوچک، فاسد، پول‌دار، خودکامه در قالب الیگارشی یا زرسالاری اداره می‌شود) هستیم و هیچ کس نگران بدهی‌های روی هم تلمبار شده  نیست.

کوپرمن

کوپرمن جدیدترین ترین سرمایه‌گذار میلیاردر مخالف سرمایه‌گذاری در طلا است که اکنون نظرش نسبت به این بازار تغییر کرده. کمی کمتر از دو ماه پیش وارن بافت، پنجمین ثروتمند جهان وارد بازار طلا شد. کسی که مخالف سر سخت سرمایه‌گذاری در طلا بود. مهاجرت و تغییر رویه سرمایه‌گذاران به بازار طلا، اگرچه برای این بازار اتفاقی بسیار مثبت است ،اما برای دیگر بازارها خبر خوبی نیست و تنها می‌تواند خبر از وضعیت تاریک چشم‌انداز اقتصادی بدهد. 

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز وطلای پایتخت

    «من به عنوان رئیس دولت به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده و اگر همه با هم متحد باشیم به زودی تحریم برداشته می‌شود».…

از دست ندهید
بلیط هواپیما