کدخبر: ۳۶۷۰۶۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش نیمروز بازارهای‌جهانی؛بیت کوین بالا رفت،نقره پایین‌آمد

طلا بی رمق شد /خستگی به جان گاوهای وال استریت افتاد

اقتصاد نیوز : فلز زرین امروز به روند ریزشی ادامه داد و قیمت هر اونس طلا در نیمروز ۰.۰۶ درصد کاهش قیمت داشت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت اونس طلا سه شنبه ساعت 1 بعد از ظهر هم وضعیتی تقریباً بی‌رمق داشت. قیمت اونس طلا امروز  یک دلار کاهش داشت و به 1921 دلار رسید.

این درحالیست که در نیمه شب قیمت طلا به زیر 1920 دلار رفته و حتی قیمت 1910 دلار را نیز رد کرده بود.

پایین ترین قیمت لحظه‌ای امروز این فلز کمیاب، 1909 دلار و بالاترین آن 1924 دلار بود. با این حال تحلیل‌های فنی برای ساعات و روز آینده همچنان مثبت است.

تحلیل‌های فنی

بلاتکلیفی بازار‌های جهانی

هووی لی اقتصاددان اوسی‌بی‌سی بانک امروز به رویترز گفت «احتمال بازگشت قدرت شاخص دلار تا انتخابات آمریکا اکنون بسیار قوی است و در صورتی که دلار نزولی نشود طلا در کوتاه مدت در وضعیت خوبی نخواهد بود. گاو‌های نر طلا اکنون ترسان و خسته‌ به‌ نظر می‌رسند».

از سوی دیگر در حالی که سهام آسیا امروز عملکردی بسیار ضعیف داشت، در سوی دیگر شاخص دلار در برابر رقبا حدود 0.1 درصد رشد کرد.

لی می‌گوید «اگر محرکی به تصویب برسد که طبیعتاً قیمت طلا بالاتر می‌رود، اما اکنون به‌طور فزاینده‌ای به نظر می رسد که قبل از انتخابات ریاست جمهوری هیچ کمک یا محرک مالی وجود نخواهد داشت. از این رو می بینیم که طلا با مشکل و مانع روبرو شده و برای ماندن در حدود قیمت فعلی در تقلا است. 

اقدامات محرک گسترده‌ برای محدود کردن خسارت اقتصادی ناشی از پاندمی کووید 19، اما به نفع طلا بوده است، زیرا طلا به عنوان یک سپر محافظ در برابر تورم و کاهش ارزش پول ارزیابی می شود و در سال جاری تاکنون قیمت‌ها حدود 26 درصد افزایش یافته است.

نمودار طلا

بیت کوین بالا رفت، نقره پایین آمد

در بازار‌های دیگر نفت خام WTI با 2 درصد افزایش به بالای 40 دلار بازگشته است. بیت کوین با یک درصد رشد به 11475 رسیده است و هر اونس نقره با 1.5 درصد کاهش بر روی 24.73  دلار ایستاده است.

هر اونس پلاتین نیز با 0.4درصد کاهش به 869.63 دلار رسید و پالادیوم با 0.13 درصد افت به قیمت 23398 دلار خریداری می شود.

این مطلب برایم مفید است
86 نفر این پست را پسندیده اند