کدخبر: ۳۷۰۷۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

گزارش نیمروز بازار‌های جهانی + نمودار

صعود طلا و سقوط نفت خام؛ یک روز قبل از انتخابات آمریکا

اقتصادنیوز : یک روز قبل از انتخابات آمریکا هر اونس طلا ۱۰ دلار افزایش قیمت داشت، نفت خام اما سقوط را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، در نیمروز دوشنبه بازار‌های جهانی شمایلی نزولی  به خود گرفته‌اند. بازار نفت خام حدود 2.52.5 درصد سقوط کرده است و شاخص‌های بورس آمریکا بین 0.5 تا 3حدود درصد کاهش یافته اند.  با این حال بازار اونس طلا با 0.5 درصد افزایش در نیمروز صعودی بوده است. 

اونس صعودی شد

یک روز قبل از انتخابات آمریکا هر اونس طلا 10 دلار افزایش قیمت داشته است و اکنون بر روی 1888 دلار قرار دارد.تحلیل‌گران با این حال امروز انتظار افزایش قیمت چشمگیری از طلا ندارد. علاوه بر آن عده‌ای از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند ممکن است تا فردا برخی به سمت نگه داشتن دلار و درنتیجه فروش طلا بروند.

نوسانات بازار تا ساعت 3 بعدازظهر 15 دلار و بین 1874 و 1889 دلار بوده است. تحلیل‌های فنی سایت اینوستینگ و تریدینگ‌ویو برای ساعات آینده توصیه به خرید و برای روز آینده توصیه به فروش دارند.

نمودار طلا

 ادامه زوال نفت خام

قیمت‌‌های نفت خام در روز دوشنبه حدود 3 درصد کاهش یافت، زیرا نگرانی ها از عدم انسداد ویروس کرونا در سراسر اروپا تقاضای سوخت را تضعیف می‌کند. 

هر بشکه نفت تگزاس با بیش از یک دلار کاهش اکنون به نیمه اول کانال 30 دلار سقوط کرده است. کشورها در سراسر اروپا محدودیت‌های جدیدی  را با هدف کاهش سرعت شیوع کووید 19 صورت داده‌اند. قیمت هر بشکه نفت خام تگزاس اکنون بر روی 34.77 دلار قرار دارد، یعنی پایین‌ترین قیمت آن در 5 ماه گذشته. 

این مطلب برایم مفید است
45 نفر این پست را پسندیده اند