گزارش نیمروز بازار‌های جهانی + نمودار

صعود نفت و طلا در روز بی رمقی بورس

کدخبر: 372123
اقتصادنیوز : قیمت هر اونس طلا با آغاز هفته کاری 0.4 درصد افزایش قیمت داشت. قیمت نفت خام وست تگزاس نیز 2 درصد افزایش داشت. اما بورس آمریکا پس از صعود‌های روز‌های پیش بی رمق و خنثی ادامه یافت.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت اونس طلا در ساعت 1:30 دقیقه دوشنبه با 9 دلار افزایش به 1958 دلار رسیده است. همان‌طور که انتظار می‌رفت بازار طلا که قبل از قطعی شدن پیروزی بایدن بسته شده بود، اکنون در حال واکشی به این خبر است.

قیمت طلا که امروز نسبت به قیمت آغازین بالاتر بود و با وجود نوسان زیر قیمت آغازین نیامد، دو بار تا نزدیکی 1965 دلار پیش رفت اما نتوانست در  بالای این حد که ممکن است سقف جدید بازار باشد قرار گیرد. البته طبق نظر دو تحلیلگر بازار طلا، سقف بازار طلا در این هفته 2000 دلار و 1980 دلار است.

نمودار طلا

در بازار دیگر فلزات گران‌بها، هر اونس نقره با 0.7 درصد افزایش به 25.7 دلار رسید. پلاتین با 1.2 درصد افزایش به 899.4 دلار رسید ، در حالی که پالادیوم با افت 0.4 درصدی به 2479 دلار رسید.

جریان نفت خام به 40 دلار

پس از احیای نسبی قیمت نفت در 6 ماه گذشته، قیمت نفت خام تگزاس، برنت و اوپک همواره در حدود 40 دلار قرار داشته‌اند. پس از کاهش قیمت روز دوشنبه قبل از انتخابات، قیمت نفت خام کم و بیش افزایشی بوده است. با وجود نگرانی‌ها راجع به شدت شیوع موج جدید کرونا و اوج‌گیری آن در اروپا و آمریکا قیمت نفت خام روندی افزایشی را پیش گرفت. قیمت هر بشکه نفت خام وست تگزاس با 2 درصد افزایش به 37.9 دلار رسید، هر بشکه نفت خام برنت با 1.9 درصد افزایش بر روی 40.2 دلار قرار گرفت و سبد نفتی اوپک با 1.8 درصد به 39.8 دلار افزایش یافت.

علاوه بر افزایش شدت کرونا در برخی کشور‌های جهان، خبر نزولی دیگر برای نفت انتشار داده‌های کاهش تقاضای نفت چین است. جمعه در آماری اعلام شد که چین، بزرگترین وارد کننده نفت خام جهان، در مقایسه با ماه سپتامبر، 12 درصد کاهش در واردات ماه اکتبر داشته است.

از دست ندهید
بلیط هواپیما