فلز گرانبها به دنبال جبران است

قیمت کلیدی طلا در هفته آینده

کدخبر: 377107
قیمت طلا هفته اخیر در مقایسه با سه هفته دیگر بهتر به پایان رساند و توانست بخشی از زیان هفته قبل را پاک کند و از زیر بار فشار فروش وحشتناک نجات یابد.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در تلاش است آنچه را که درگذشته تجربه کرده بود دوباره پس بگیرد. آنچه در بازار طلا دنبال می‌شود تبدیل قیمت 1850 دلار به‌عنوان کف قوی بازار است.

به گزارش اقتصاد نیوز، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند درصورتی‌که طلا در بالای قیمت 1850 دلار بتواند بماند و این سطح شکسته شود فلز گران‌بها شانس صعود به 1925 دلار را دارد ، اما آنچه در ابتدا باید اتفاق بیفتد این است که بتواند این سطح به دست آورد.

آخر هفته در بازار طلا

طلا در ماه دسامبر شروع بسیار موفقی داشت زیرا پس از نوسان و فروش زیر سطح 1800 دلار توانست وضعیت خود را بهبود بخشد و مجدداً وارد کانال 1800 شود. در پایان کار بازار قیمت طلا به 1837.50 دلار رسید که گرچه نسبت به‌روز 5 شنبه 4 دلار کمتر بود اما طول در هفته به‌طور تقریبی 37 دلار رشد داشت. قیمت طلا در معاملات آتی نیز در این هفته تقویت شد.

 ضعیف‌تر شدن شاخص دلار شدند و افزایش امیدها برای بسته محرک مالی به دلیل افزایش تعداد مبتلایان روزانه کووید۱۹ دلایلی بودند که به عملکرد بهتر طلا در این هفته کمک کردند.

پیتر هوگ، مدیر تجارت جهانی فلزهای کیتکو گفت: هفته آینده ، نکته اصلی برای تماشای طلا این است که آیا می‌تواند سطح 1850 دلار در هر اونس را بشکند یا خیر؟

او معتقد است « سطح 1775 دلار در جریان فروش هفته گذشته شکسته شد و بازار پس‌ازآن یک‌روند باثباتی را تجربه کرد به گفته او در قاب یک تصویر کلان بازار طلا بازاری سودده خواهد بود. از دیدگاه تخصصی، 1850 دلار پیش‌ازاین سطح مقاومتی قوی است. طلا در هفته گذشته دو بار آزمایش خود را پس داده است و به‌طورمعمول ، پیش‌بینی می‌شود تا سه بار آزمایش خود را پس ندهد نمی‌تواند وارد سطح جدیدی شود.

gold shanbeh

پیش‌بینی قیمت طلا از منظر تکنیکال

تحلیل گران فنی برای هفته پیش رو به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کنند که فروشنده باشند.

چارت‌های آن‌ها نیز نشان می‌دهد طلا در مسیر نزول به سه سطح حمایتی1809 دلار روبرو است در مسیر صعود نیز اگر سطح 1850 دلار شکسته شود طلا استعداد رسیدن تا کانال 1900 دلار را هم دارد.

واکنش بازارهای جهانی در آخرین روز هفته

به گزارش اینوستینگ، داو جونز روز جمعه صعود کرد و رکورد روزانه جدیدی را تجربه کرد، زیرا معامله گران شرط می‌بندند که یک تزلزل در بازار کار، قانون‌گذاران آمریکا را مجبور کند که زودتر از موعد مقرر یک بسته حمایتی را ارائه دهند.

میانگین صنعتی داو جونز 0.61درصد یا 188 واحد افزایش یافت و به رکورد 30181.7 در روز رسید. S&P 500  نیز 0.71 درصد افزایش داشت ، درحالی‌که شاخص نزدک 0.58 درصد اضافه کرد ، که هر دو شاخص نیز به بالاترین رکوردهای روزانه رسیدند.

جهش قیمت نفت

از طرفی دیگر، شاخص انرژی پس از توافق اوپک و روسیه که به اوپک پلاس معروف هستند بیش از 4 درصد جهش کرد و قیمت نفت را بیش از 1 درصد افزایش داد، زیرا سرمایه‌گذاران در مورد کاهش بیشتر تولید پیش رو شرط‌بندی کردند.در روز گذشته، استخدام‌ها در بخش‌های غیر کشاورزی در ماه نوامبر فقط 245،000 مورد افزایش یافت تصور می‌شد که در این دوره از تعداد بیکاران  440،000  نفر کم می‌شود اما آمار نشان داد فقط 245 هزار نفر توانسته‌اند شغل پیدا کنند. بااین‌وجود نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یافت و از 6.9 درصد  ماه اکتبر به 6.7 درصد کاهش پیدا کرد.

 

 

source: اقتصادنیوز
اخبار تیتر یک
  • اعتراض زودهنگام جمهوی خواهان به تیم اقتصادی بایدن

    معرفی اعضای جدید تیم اقتصادی کابینه جو بایدن، جمهوری‌خواهان محافظه‌کار و فعالان وال‌استریت را نگران کرده است. از نظر…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید