کدخبر: ۳۸۰۵۰۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

رویداد‌های مهم اقتصادی در هفته جاری + جدول

مهم‌ترین داده‌های پایانی سال ۲۰۲۰

اقتصادنیوز : اختتامیه سال میلادی نزدیکی است و بازار‌های جهانی در هفته‌های گذشته نوسانات بسیاری را تجربه کردند. آیا این نوسانات ادامه می‌یابند؟ و چه عواملی می‌توانند وضعیت بازار‌های جهانی را در ۱۱ روز باقی مانده تغییر دهند؟

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت هر اونس طلا هفته گذشته تا نزدیکی کانال 1900 دلار افزایش یافت اما در نهایت موفق به تسخیر این کانال نشد. قیمت نفت خام که 2 ماه بسیار خوبی را تجربه کرده است، هفته گذشته نیز بیش از 3 درصد افزایش داشته است. هر بشکه نفت خام برنت انگلیس در پایان ساعات کاری آخرین روز بازار‌ها، بر روی 49 دلار  قرار گرفت، که بالاترین حد آن در بیش از 10 ماه گذشته بود.

با این حال، انتظار می‌رود نوسانات و حجم معاملات بازار‌های نفت و طلا در دو هفته پایانی سال میلادی کاهش یابند. به گفته تحلیل‌گران، تنها محرکی می‌تواند بازار را دگرگون کند اخبار جدید بسته‌های کمک‌های مالی آمریکا خواهد بود. در غیر این صورت باید تا انتخابات دور دوم سنای ایالت جورجیا، که 16 دی برگزار می‌شود، منتظر ماند. اما خارج از دنیای سیاست، در هفته جاری چه عواملی تأثیرگذار خواهند بود؟

داده‌های دیدنی هفته

با توجه به نزدیکی پایان سال میلادی، برخی از نهاد‌ها در روز‌های آتی در تعطیلات سال نو به سر می‌برند و در نتیجه تقویم اقتصادی سبک‌تری را این هفته شاهد هستیم. با این حال، داده‌های مهمی نیز در طول هفته منتشر می‌شوند. شاید مهم‌ترین این آمار و ارقام، تولید ناخالص داخلی فصل سوم ایالات متحده آمریکا باشد که قرار است سه‌‌شنبه ساعت 5 بعد از ظهر منتشر شود. آمار پیشین منفی 31.4 درصد بوده و آمار پیش‌بینی‌شده توسط اقتصاد‌دانان مثبت 33.1 درصد برآورد شده است. 

تقویم اقتصادی

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند