شمارش معکوس طلا و نفت برای پایان سال ۲۰۲۰

بازارها از ترامپ خسته شده اند؟

کدخبر: 382155
ترامپ روز یکشنبه بسته حمایتی 2.3 تریلیون دلاری را امضا کرد، خبری که بازارها از مدت ها قبل در انتظار آن بود.

به گزارش اقتصادنیوز، شمارش معکوس پایان سال ۲۰۲۰ آغاز شده است. بازارها همچنان سردرگم هستند و نمی‌دانند چگونه باید از سال ۲۰۲۱ استقبال کنند.  سایه ترامپ نیز همچنان بر روی بازارها است و به نظر می‌رسد هنوز او می‌تواند بازارها را تحت تاثیر قرار دهد.


اکوایران روزهای خوش طلا و بیت کوین را بررسی کرد؛


 

طلا افزایشی شد

براساس گزارش سی ان بی سی، سرمایه گذاران بالاخره اخباری مبنی بر امضای بسته‌های حمایتی بیماری همه گیر کرونا توسط دونالد ترامپ را که مدتها انتظار آن را می کشیدند، را شنیدند. این خبر با حمایت ضعیف تر از طرف دلار، موجب افزایش قیمت طلا در روز دوشنبه شد.

قیمت طلا پس از رسیدن به بالاترین قیمت 1900.04 دلار در یک هفته گذشته و روند کاهشی بعد از آن، امروز قیمت هر اونس 1 درصد افزایش یافت و به 1894.44 دلار در هر اونس رسید. معاملات آتی طلای آمریکا نیز با 0.9 درصد افزایش به 1899.10 دلار رسید.

طلا

آیا بازارها از ترامپ خسته شدند؟

ترامپ روز یکشنبه بسته حمایتی 2.3 تریلیون دلاری برای کمک هزینه بیماری کرونا، بازگرداندن مزایای بیکاری به میلیون ها آمریکایی و جلوگیری از تعطیلی جزئی دولت فدرال را امضا کرد.

استیون اینس، استراتژیست ارشد بازار جهانی در شرکت خدمات مالی Axi ، گفت: بازارها در حال واکنش نشان دادن به لایحه محرک اقتصادی هستند اما ما مدت طولانی است که در مورد این معامله صحبت می کنیم و بحث داغ تحلیلگران برای طولانی مدت بوده است، بنابراین سوال اصلی این است که به چه اندازه بازار می‌تواند به این اتفاق واکنش دهد.

در بازارهای امروز همچنین نرخ برابری دلار در برابر ارزهای رقیب خود 0.2 درصد پایین بود و باعث افزایش جذابیت شمش برای سایر دارندگان ارز شد.

سهام آسیا تحت تاثیر تصمیمات کاخ سفید؟

ترامپ اواخر روز یکشنبه از تعطیلی دولت جلوگیری کرد و مزایای بیکاری را برای میلیون ها آمریکایی افزایش داد. امضای این لایحه چند روز پس از آن صورت گرفت که ترامپ پیشنهاد کرد که این قانون را وتو کند و به جای پرداخت 600 دلار ، 2000 دلار پرداخت مستقیم به آمریکایی ها را اجرا کند. در همین راستا سهام در ایالات متحده اندکی افزایش یافت.

این در حالی است که در آسیا ، سهام علی بابا در هنگ کنگ برای دومین جلسه متوالی بیش از 8 درصد کاهش یافت.

نوسان قیمتی بیت کوین

قیمت بیت کوین پس از عبور از سطح ۲۷ هزار دلار برای اولین بار و در ادامه یک روند صعودی، برای مدت کوتاهی از سطح ۲۸ هزار دلار در صبح یکشنبه گذشت. ارزش بازار بیت‌کوین نیز از ۵۰۰ میلیارد دلار فراتر رفت.

اما در حال حاضر این ارز رمزنگاری شده، بیش از ۴ درصد کاهش داشته و زیر سطح ۲۷ هزار دلار رسید. به طوری که در حال حاضر ارزش هر بیت‌کوین، ۲۶ هزار و ۶۳۶ دلار است.

طلا-بیت کوین

افزایش قیمت نفت در روزهای پایانی

براساس گزارش اویل پرایس، وست تگزاس اینترمدییت در نخستین روز هفته پایانی سال ۲۰۲۰ با اندکی افزایش به ۴۸ دلار و ۸۹ سنت رسید. همچنین نفت خام برنت نیز با افزایش بیش از ۰.۵ درصد به قیمت ۵۳ دلار رسید.

 

منبع: اقتصادنیوز
تیتر یک
  • آخرین آمار تجارت خارجی اعلام شد

    اقتصادنیوز: ​آخرین آمار تجارت خارجی ایران نشان دهنده آن است که چین به جایگاه قبلی خود به عنوان مهمترین شریک تجاری…

پیشنهاد اقتصادنیوز
اقتصادنیوز امروز به شما پیشنهاد ویژه ای درباره حوزه های مهم خبری می دهد
از دست ندهید