قیمت سکه در نقطه تصمیم

هدف گیری قیمت دلار در بازار سکه

کدخبر: 382320
اقتصادنیوز : سکه بازان امیدوارند قیمت دلار به کانال 26 هزار تومان برسد در این حالت حباب قیمت سکه صفر می شود.

به گزارش اقتصادنیوز، حباب سکه تا محدوده 3 درصدی پایین رفت تا انتظارات نزولی معامله گران این بازار تقویت شود. روز دوشنبه، قیمت دلار افت محدود یک دهم درصدی را به ثبت رساند، ولی در واکنش به این کاهش محدود، فلز گران بهای داخلی بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داد. همین موضوع موجب شد که حباب سکه در سطح پایین تری قرار بگیرد و از محدوده 4 درصدی به محدوده 3درصدی برود. کاهش حباب سکه نشان می دهد که معامله گران این بازار تمایل زیادی برای قرار گرفتن در موقعیت خرید ندارند؛ همین موضوع هم باعث می شود که انتظارات کاهشی سکه بازان تقویت شود.

عقب نشینی در بازار سکه

سکه بازان در ابتدای روز دوشنبه تلاش زیادی کردند که قیمت این فلز گران بها را به بالای مرز 12میلیون تومانی ببرند، ولی هیچ عاملی از این اتفاق حمایت نکرد. در نتیجه زیر پای سکه خالی شد و قیمت با سرعت زیادی در راه نزولی قرار گرفت.

حباب سکه

سکه اکنون به نقطه ای رسیده است که باید تصمیم بگیرد، می خواهد به سوی ابتدای مرز 11 میلیون تومانی حرکت کند یا اینکه بار دیگر یک قصه تکراری رقم خواهد خورد. سکه در هفته های اخیر، پس از نزول به زیر محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومانی عموما  با حمایت خریداران مواجه می شد و ممکن است این اتفاق یک بار دیگر طی روزهای آتی تکرار شود. تحلیل گران فنی باور دارند در صورتی که قیمت دلار افت بیشتری را تجربه نکند، نقطه 11 میلیون و 500 هزار تومانی برای خرید چندان پرریسک نیست.

حباب سکه

امید سکه بازان به دلار بالای 26

با قرار گرفتن ارزش بازاری سکه در محدوده 11 میلیون و 750 هزار تومانی، می توان گفت که سکه بازان امیدوارند قیمت دلار به بالای 26 هزار تومان برود. در واقع با قیمت دلار 26 هزار و 500 تومانی است که حباب سکه صفر می شود. با این حال، به نظر می رسد، هر چقدر سکه بازان از دلار ناامیدتر شوند، قیمت فلز گرانبهای داخلی کاهش بیشتری پیدا خواهد کرد. قبل تر سکه بازان حتی روی دلار بالای 27 هزار تومان هم شرط بسته بودند. ولی این اتفاق برای اسکناس آمریکایی رخ نداد و در نتیجه روند سکه در هفته های اخیر نزولی شد.

 

تیتر یک
  • تورم تولید کننده در همسایگی ۱۰۰ درصد قرار گرفت

    تورم تولیدکننده بخش صنعت در سال ۹۹ به رکورد خود در دهه ۹۰ رسید. این اتفاق چه تاثیری را بر قدرت خرید مردم در سال ۱۴۰۰…

از دست ندهید
بلیط هواپیما