فلز گران بهای داخلی در نقطه حساسی ایستاده است

پیش بینی بازار سکه در دو سناریو

کدخبر: 382528
اقتصادنیوز : آیا می دانید کلید نزول قیمت سکه در بازار چست؟ قیمت دلار! اگر کف 25 هزار و 700 تومانی در بازار از دست برود قیمت سکه نیز حمایت مهمی را از دست می دهد.

به گزارش اقتصادنیوز، در روزهای گذشته قیمت سکه در یک دامنه مشخص نوسان کرده است، دامنه ای که مانع از رشد قیمت سکه در سطوح بالای 11 میلیون و 900 هزار تومان شده و از سوی دیگر اجازه نداده از سطح 11 میلیون و 730 هزار تومان پایین تر برود.

نقاط مقاومت و حمایت در بازار سکه

در بازارها وقتی محدوده ای با فروش بالا روبرو می شود نقطه مقاومت گفته می شود و وقتی در محدوده با اقبال در خرید روبرو می شود کف حمایت گفته می شود.

قیمت سکه امامی در دو هفته اخیر به دو محدوده قیمتی حساسیت زیادی نشان داده است؛ اولی کمی بالاتر از مرز 12 میلیون تومانی که دو بار در آن با فشار فروش مواجه شد. محدوده مهم دوم، حوالی 11 میلیون و 730  هزار تومان است که بازار در آن با افزایش خریدها مواجه شده است. دیروز هم برخی تحلیل گران فنی به معامله گران توصیه میکردند، با توجه به روند دو هفته اخیر در موقعیت خرید قرار بگیرند؛ با این حال، تقاضای زیادی در بازار پیدا نشد و این فلز گران بها تنها توانست سطح 11 میلیون و 700 هزار تومانی را حفظ کند، ولی از افزایش قیمت خبری نبود.

حباب سکه 10 دی

پیش بینی بازار سکه

 از محدوده 11 میلیون و 730 هزار تومانی، می توان دو سناریو را بازار سکه متصور بود. در حالت اول، مطابق با الگوی قبلی، سکه دوباره در مسیر افزایشی قرار می گیرد و حداقل تا محدوده 11 میلیون و 900 هزار تومانی رشد می کند و در مرحله بعد به بالای مرز 12 میلیون فکر میکند. حالت دوم، در دو هفته اخیر رخ نداده است و آن ریزش به زیر محدوده 11 میلیون و 700 هزار تومان است. احتمالا شکست این محدوده می تواند زمینه ساز فشار بیشتر فروش در بازار سکه شود و آن را حتی به زیر 11 میلیون و 500 هزار تومان ببرد. ارزش ذاتی سکه دیروز در سطح 11 میلیون و 350 هزار تومان بود، در نتیجه افت تا زیر 11 میلیون و 500 هزار تومان چندان هم دور از انتظار نیست. سکه بازان اگر بخواهند در برابر افت قیمت مقاومت کنند، باید قیمت دلار به بالای سطح 25 هزار و 700 تومانی ببرند. از دست رفتن محدوده 25 هزار و 700 تومان در بازار ارز، کلید نزول بیشتر را در اختیار بازار سکه قرار خواهد داد. 

حباب قیمت سکه

در بازار دیروز حباب سکه امامی و ربع در مقایسه با قیمت های روز دوشنبه کاهش یافت اما در مقابل حباب نیم و گرمی رشد کرد. کاهش حباب سکه امامی کماکان سیگنالی از کاهش تقاضا است اما بازار در محدوده 11 میلیون و 730 هزار با حمایت روبرو می شود. در معاملات پشت خطی نیز قیمت سکه در مرز حمایت روبرو شد تا نشانه ای استحکام این مرز باشد.

 

حباب سکه 10 دی

تیتر یک
  • منحنی نرخ بازدهی در۱۶ اسفند ۹۹ منتشر شد+نمودار

    اقتصادنیوز: امروز ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ حجم معاملات اوراق بدهی توانست مجددا از مرز ۲۰۰ میلیاردتومانی گذر کند.

از دست ندهید
بلیط هواپیما