فاصله ارزش ذاتی سکه با نرخ بازار 3 درصد شد

افزایش تردید در بازار سکه امامی

کدخبر: 387432
اقتصاد نیوز: بازگشت ارزش ذاتی قیمت سکه به بالای 10 میلیون تومان جو کاهشی در بازار را پایین آورد.

به گزارش اقتصادنیوز، معامله گران سکه امامی خریدهای خود را از بعدازظهر روز چهارشنبه تا حدی پایین آوردند. این اتفاق در حالی رخ داد که در بازارهای جهانی، اونس طلا در حال پیشروی قیمتی بود و در مقطعی حتی به بالای محدوده هزار و 870 دلاری رفت. در بازار دلار نیز قیمت در معاملات پشت خطی بالای مرز 23 هزار تومانی را به خود دید.

سکه بازان در واکنش به این اتفاقات خریدهای خود را افزایش ندادند و قیمت سکه امامی در همان کانال 10 میلیون و 300 هزار تومانی باقی ماند. عدم جا به جایی افزایشی سکه و بی توجهی به رشد طلا و دلار، نشان دهنده بالا رفتن احتیاط معامله گران بود.

اگر سکه بازان روز پنج شنبه از افزایش دلار مطمئن شوند، احتمالا فلز گران بهای داخلی می تواند بار دیگر سطح 10 میلیون و 500 هزار تومانی را مورد آزمون قرار دهد. البته در صورتی که قیمت دلار به زیر 23 هزار تومان بازگردد، بعید است که واکنش کاهشی خاصی از طرف سکه مشاهده شود.

سکه بازان خود را با دلار 23 هزار تومانی هماهنگ نکرده بودند که نسبت به افت احتمالی آن، واکنش شدیدی نشان دهند. سکه در صورتی می تواند نزولی شود که دلار محدوده 22 هزار و 500 تومان را از دست بدهد، امری که انتظار کاهش قیمت دلار را برای سکه بازان افزایش می دهد.

N (47)

کاهش حباب در بازار سکه

دیروز سکه نسبت به رشد دلار واکنش زیادی نشان نداد تا حباب آن کاهش پیدا کند. روز چهارشنبه در حالی که دلار بالای 4 درصد رشد کرده بود، افزایش قیمتی سکه به حدود 5/2 درصد رسید. ناهماهنگی افزایشی سکه با دلار موجب شد که حباب آن به محدوده 3 درصد کاهش پیدا کند، حال آنکه یک روز قبل، فاصله بین ارزش ذاتی سکه و قیمت بازاری آن به نزدیک 7 درصد نیز رسیده بود. روز چهارشنبه ارزش ذاتی سکه به بالای ده میلیون تومان بازگشت و همین مساله نیز تا حدی، جو کاهشی را در بازار پایین آورد.

N (47)

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما