ذوق سرمایه‌گذاران کور شد

خبر بد برای بیت کوین و نفت

کدخبر: 387771
اقتصادنیوز : اقتصادنیوز: آخرین روز بازار معاملات جهانی برای بیت کوین و نفت خوب تمام نشد. به نظر می رسد بازارها دیدشان به مشکلات واقعی باز شده است.

بر أساس گزارش اقتصادنیوز، در آخرین روز معاملات بازارهای جهانی، با آغاز رسمی مدیریت جو بایدن در سمت ریاست جمهوری آمریکا، بازارها به نظر می‌رسد کمی از روند هیجانی و ذوق زدگی خود از رفتن ترامپ کم کرده و به مشکلات حاضر در بازار پی بردند.

به گزارش اینوستینگ، هیچ موضوعی جدیدی از ثبت اولین سود هفتگی  از زمان کریسمس برای طلا رقم نخورده، اگرچه نوسانات روز جمعه سود کمتری از آنچه انتظار می رفت را برای سرمایه گذاران رقم زد.

با پایان یافتن زمان معاملات بورس در نیویورک، کار بازارها به طور رسمی به پایان رسید ، طلای تحویل برای فوریه (بهمن) با افت 0.5٪ درصدی، به قیمت 1856،20 دلار معامله شد. اما نسبت به جمعه گذشته، معاملات آتی طلا 26.30 دلار یا 1.4 درصد افزایش یافت. در دو هفته قبل ، طلای تحویل آینده در مجموع تقریباً 3.5 درصد ارزش خود را از دست داده بود.

در حال حاضر قیمت نقدی طلا نیز با کاهش ۱۴ دلاری به ۱۸۵۵ دلار رسید که این رقم نسبت به ۳۰ روز گذشته ۱۷ دلار کمتر است سایت اینوستینگ اعتقاد دارد سرمایه گذاران طلا سردرگم هستند میزان فروش و خرید طلا هنوز نامشخص است.

بازار

رشد ادامه‌دار دلار

در دو هفته گذشته ، با وجود افزایش ناگهانی بازده اوراق قرضه ایالات متحده و افزایش عجیب تر نرخ دلار ، سرمایه گذاری در بازار طلا سقوط کرد و علی رغم احتمال کاهش ارزش دلار به دلیل هزینه های پیشنهادی دولت بایدن برای ویروس کرونا، نتوانست در آن زمان بهبود یابد.

در زمان نوشتن این متن ، شاخص دلار که در برابر شش ارز اصلی دیگر قرار دارد ،  0.1 درصد رشد داشت اما در هفته 0.6 درصد افت داشت. در حال حاضر شاخص دلار ۹۰.۲۴۰ واحد است.

اریک اسکولز ، استراتژیست بازار گفت: من فکر می کنم طلا در حال ذخیره قدرت خود است و به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک نوسان بالایی خواهد داشت.

بازار

ترس از آینده نفتی‌ها

قیمت نفت در اوایل روز جمعه بیش از 2.5 درصد کاهش یافت ، زیرا این نگرانی وجود دارد که تقاضای نفت در مهمترین واردکننده نفت در جهان ، چین ، در میان افزایش مبتلایان کرونا و گسترش محدودیت‌ها ، متزلزل شود.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت به زیر 52 دلار در هر بشکه رسید و با 2.60 درصد افت با 51.73 دلار معامله شد. معیار بین نفت خام برنت ، با پایین آمدن قیمت 2.28 درصد و 54.79 دلار ، به زیر 55 دلار رسیده بود.

قیمت نفت در روز جمعه به پایین ترین قیمت 11 ماه گذشته افت کرد.

همچنین ببینید : پنج ریسک که سرمایه‌گذاران باید به آن‌ها دقت کنند

سردی در ارز دیجیتالی

در روزهای اخیر تنور بیت کوین خیلی گرم نیست. ارز رمزپایه شماره یک جهان با محدودیت بازار اخیراً به بالاترین رقم گذشته خود رسیده و بیش از 40000 دلار در هر واحد به فروش رسید ، اما اکنون این ارز تقریبا 6000 دلار کاهش یافته است و در حدود 34000 دلار معامله می شود.

coindesk-BTC-chart-2021-01-23

فروش بیت‌کوین

چه عواملی می تواند در پشت  نزول اخیر ادارایی های بسیار قدرتمند چند ماه گذشته باشد؟ بسیاری از تحلیلگران بر این عقیده اند که این ریزش نتیجه فروش اخیر است و بسیاری از دارندگان بیت کوین در واحدهای خود این ارز را معامله می کنند. در واقع فروش به قصد سود بیت کوین را زمین گیر کرد.

بازار

 

تیتر یک
  • اونس در کف ۹ ماهه آرام گرفت

    در روزی که گذشت آمریکا میزان اشتغال زایی خود را منتشر کرد که فراتر از پیش بینی اقتصاددان ها بود. این امار به قیمت بیت…

از دست ندهید
بلیط هواپیما