فلز گران بهای داخلی برای افزایش کانالی تلاش می کند

فرصت طلایی در بازار سکه

کدخبر: 389421
اقتصاد نیوز: قیمت سکه در معاملات پشت خطی به بالای مرز 11 میلیون رفت این اتفاق می تواند جو بازار امروز را داغ کند.

به گزارش اقتصادنیوز، امروز سکه برای برگشت به کانال 11 میلیون تومان تلاش خواهد کرد. دست فلز گران بهای داخلی را کاهش بهای اونس طلا در بازارهای جهانی تا حدی بسته است، ولی سکه بازان به صعود قیمتی دلار خوش بین هستند. با فرض اینکه قرار است حباب فلز گران بهای داخلی در سطح همان 3 درصد روز پنج شنبه باقی بماند، سکه با دلار بالای 24 هزار و 500 تومان می تواند به راحتی به بالای مرز 11 میلیون تومانی رهسپار شود. حداقل دیشب در معاملات پشت خطی، سکه بالای 11 میلیون تومان معامله شد، در شرایطی که قیمت دلار نیز ورای 24 هزار و 600 تومان مشتری داشت.

 

حباب سکه

از هیجان تا آرامش

تعدادی از بازیگران باتجربه بازار سکه باور داشتند، سکه امامی تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده توسط نوسان گیران در معاملات پشت خطی افزایشی شد. از نگاه آن ها، این افزایش در ابتدای روز شنبه به نوسان گیران کمک می کند، جو بازار را داغ تر کنند و دارایی خود را از اواسط روز با قیمت های بالاتر به فروش برسانند.

حباب سکه

در واقع از نگاه این عده، باید پس از ساعت 12 ظهر منتظر یک سود گیری در بازار سکه بود. به باور آن ها، هیجان قیمتی ابتدای روز و افزایش قیمت ها، در ادامه روز فروکش خواهد کرد. با این حال، اگر قرار باشد، بازار رویه افزایشی را ادامه دهد، در مرحله اول نیاز دارد که بالای سطح 11 میلیون و 300 هزار تومانی تثبیت شود و در گام دوم، در فکر عبور از محدوده 11 میلیون و 800 هزار تومانی باشد. یکی از عوامل که عبور سکه از آن محدوده های مقاومتی را دشوار می کند، افت بهای اونس طلا در انتهای هفته بازارهای جهانی است. اونس طلا بار دیگر برای عبور از محدوده هزار و 900 دلاری ناکام ماند و این مساله می تواند انتظارات افزایشی سکه بازان را تا حدی تحت تاثیر قرار دهد.

 

دلار و سکه پشت خطی

تیتر یک
  • آزمون مهم طلا در هفته جاری

    در نظر سنجی اخیر کیتکو، به نظر می رسد سرمایه گذاران کمی از آینده پررونق طلا تا حدی ناامید شدند و نزول قیمت را در هفته‌…

از دست ندهید
بلیط هواپیما