واکنش فلز گران بها به نزول اونس طلا

پیش بینی قیمت سکه از اندازه حباب

کدخبر: 393520
اقتصادنیوز: در حالی که قیمت طلا در جهان نزولی شده اما قیمت سکه در ایران صعودی است. این اتفاق حباب قیمت سکه را بالا می برد اما سقف حباب کجاست؟

به گزارش اقتصادنیوز، دیروز معامله گران سکه امامی به نزول بهای اونس طلا بی محلی کردند، عاملی که حباب فلز گران بهای داخلی را بار دیگر به بالای محدوده 8 درصدی رساند. در صورتی که  طلای جهانی زیر مرز هزار و 800 دلاری باقی بماند و سکه به رفتار افزایشی خود در روز جاری ادامه دهد، می توان از شگفتی طلایی سکه بازان سخن گفت.

سکه برای بی توجهی به روند کاهشی اونس طلا نیاز به حمایت دلار دارد. حداقل در معاملات پشت خطی دیشب، دلار از سکه حمایت می کرد و این مساله را با افزایش خود تا آستانه مرز 26 هزار تومانی نشان داد.

سکه حباب

پیش بینی روند سکه از علامت حباب

حباب سکه در هفته های اخیر افزایش پیدا کرده است، ولی هیچگاه به بالای محدوده 9 درصدی نرفته است. با توجه به اینکه دیروز فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت بازاری آن به محدوده 8 درصدی رسیده بود، می توان گفت که رشد بیشتر حبابی برای سکه دشوار است. اگر قرار به کاهش حباب سکه باشد، این فلز گران بها باید مقداری از ارزش خود را از دست بدهد.

سکه پشت خطی2

ارزش واقعی سکه در محدوده10 میلیون و 900 هزار تومان قرار گرفته است که فاصله حدودا 900 هزار تومانی با قیمت بازار دارد. به باور تحلیل گران فنی، اگر ارزش واقعی سکه به بالای 11 میلیون و 200 هزار تومان برود، خریدها افزایش پیدا خواهد کرد و اگر ارزش آن به زیر 10 میلیون و 800 هزار تومان برود، قیمت بازاری سکه نیز به سرعت نزولی خواهد شد.

سکه حباب

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما