فلز گران بهای داخلی تحت فشار اونس طلا؟

هدف قیمتی سکه /وقت انتخاب مسیر در بازار

کدخبر: 395185
اقتصادنیوز: قیمت سکه امروز 6 اسفند به دنبال تعیین جهت آینده است. اگر معامله گران قیمت سکه را بالا 11 میلیون و 200 هزار نگه دارند پتانسیل صعود وجود دارد در غیر این صورت روند قیمت کاهشی خواهد بود.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه می خواهد راه صعودی را ادامه دهد یا باز هم به کانال 10 میلیون تومانی بازخواهد گشت؟ جواب این سوال را بازیگران بزرگ بازار سکه امروز تعیین خواهند کرد. اگر سکه بالای محدوده 11 میلیون و 200 هزار تومانی باقی بماند، مسیر برای صعود به محدوده 11 میلیون و 700 هزار تومانی هموار خواهد شد. در مقابل افت به زیر محدوده 10 میلیون و 800 هزارتومانی، نشان می دهد که سکه بازان مسیر کاهشی را برای حرکت انتخاب کرده اند.

سکه پشت خطی2

شروط اونس و دلار برای سکه

یکی از عوامل مهمی که در آینده قیمت سکه امامی اثرگذار است، روند بهای طلای جهانی است. دیشب طلای جهانی در مسیر صعودی حرکت نمی کرد؛ در صورتی که اونس طلا امروز به زیر مرز هزار و 800 دلاری بازگردد، اوضاع برای افزایشی های بازار سکه دشوارتر خواهد شد. با این حال، ماندن بالای مرز یاد شده، امید سکه بازان برای مانده در راه افزایشی را بالا خواهد برد. یکی از عوامل دیگری که می تواند، اوضاع افزایشی های بازار سکه در روز جاری را بهبود دهد، رشد بهای دلار به بالای محدوده 25 هزار و 200 تومانی است.

سکه حباب

 

سردرگمی در بازار سکه

در دو روز گذشته، روند قیمت سکه بیشتر از سردرگمی معامله گران حکایت می کرد. به عنوان مثال، سکه روز دوشنبه چنان موج کاهشی گرفته بود که طی یک روز بیش از 3 درصد از ارزش خود را از دست داد. نکته جالب این بود که یک روز بعد، این فلز گران بها سه درصد افزایش قیمت را به ثبت رساند.

صعود ارزش ذاتی سکه

ارزش ذاتی قیمت سکه تا محدوده 10 میلیون و 600 هزار تومان بالا آمده است و این مساله انتظارات افزایشی های بازار را تقویت کرده است. با این حال، برای بالا رفتن شانس صعود سکه، ارزش ذاتی باید بالای محدوده 10 میلیون و 800 هزار تومان تثبیت شود. در این بازار حباب قیمت سکه گرمی نیز به بالای 83 درصد رسیده که بیشترین میزان حباب در میان انواع سکه است. پس از گرمی، قیمت ربع سکه بیش از 50 درصد حباب دارد.

سکه حباب

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما