صعود امیدوارانه نفتی ها

آینده بیت کوین از نگاه یک پیشگو/ سقوط طلا به دره

کدخبر: ۳۹۷۲۳۷
در روزی که گذشت سخنان رئیس فدرال رزرو به ضرر قیمت بیت کوین و طلا تمام شد. روز گذشته یک پیشگو از قیمت 100 هزار دلاری برای بیت کوین خبر داد.
آینده بیت کوین از نگاه یک پیشگو/ سقوط طلا به دره

براساسا گزارش اقتصادنیوز، در روزی که گذشت سخنان رئیس فدرال رزرو به ضرر قیمت بیت کوین تمام شد. همچنین همزمان جلسه اوپک موجب شد قیمت نفت روند افزایشی داشته باشد.

براساس گزارش سی ان بی سی، در روز پنج شنبه بعد از جلسه اوپک و همتای این اتحادیه که اعلام کردند به کاهش تولید خود ادامه می دهند، قیمت نفت روند افزایشی گرفت.  در همین راستا عربستان سعودی اعلام کرد که به کاهش یک میلیون بشکه نفت خود در روز در ماه آوریل (اردیبهشت) ادامه خواهد داد.

این گروه ادامه سطح تولید فعلی را برای ماه آوریل تصویب کرد ، با این تفاوت که روسیه و قزاقستان به ترتیب مجاز به افزایش 130،000 و 20،000 بشکه در روز هستند.

معاملات آتی نفت خام برنت با 2.68 دلار معادل 4.15٪ افزایش با 66.73 دلار در هر بشکه معامله شد ، در حالی که معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمدییت 2.49 دلار یا 4٪ پیش رفت و با 63.78 دلار هر بشکه معامله شد.

تحلیلگران به طور گسترده انتظار داشتند که OPEC + برخی از کاهش تولیدات خود را در سال گذشته کاهش دهد اما اینگونه پیش نرفت.

 

تاثیر سخنان رئیس فدرال رزرو

همچنین بر اساس گزارش کیتکو، قیمت طلا و نقره در اواسط معاملات امروز پنجشنبه در ایالات متحده پایین تر حرکت کردند. معاملات آتی طلای آوریل پنج شنبه به کمترین قیمت نه ماهه به پایان می رسد ، در حالی که معاملات آتی نقره امروز به کمترین قیمت در پنج هفته گذشته رسید.

بازارهای فلزات در حوالی روز ظهر هنگام سخنرانی جروم پاول ، رئیس بانک فدرال در اجلاس مشاغل ، به سمت نزولی حرکت کردند. پاول در سخنرانی خود گفت که او نمی بیند که تورم در طولانی مدت مشکل ساز شود اما ممکن است با بهبود اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال جاری ، در کوتاه مدت کمی اوج بگیرد.

پاول افزود که افزایش اخیر بازده اوراق قرضه دولتی قابل توجه است اما احتمالاً یک پدیده بلند مدت نیست.

او همچنین گفت که ایالات متحده هنوز راهی طولانی برای بهبود اقتصادی کامل دارد. بازدهی اوراق 10 ساله خزانه داری آمریکا ، (علی رغم اینکه بسیاری از تحلیلگران اظهارات پاول را به طور کلی در سیاست پولی ایالات متحده منفی می دانند ) سود خود را به سرعت بالای 1.5٪ نشان داد. معاملات آتی طلای آوریل با 12 دلار و 60 سنت نزولی با قیمت 1،703 دلار و 70 سنت و نقره با آخرین افت 0.482 دلار با 25 دلار و 90 سنت در هر اونس معامله شد.

در حال حاضر قیمت طلای نقدی با کاهش ۱۵ دلار و ۸۰ سنت یا کمتر از یک درصد به قیمت ۱۶۹۶ دلار رسید که وارد کانال ۱۶۰۰ دلار رسید.

طلا

ضرر برای بیت کوین

براساس گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین پس از آنکه جروم پاول ، رئیس صندوق فدرال نسبت به تشدید شرایط مالی با افزایش بازده اوراق قرضه دولتی ابراز نگرانی کرد بیشترین کاهش را تجربه کرد ، زیرا افزایش بازده اوراق قرضه دولت ایالات متحده فشار رو به بالا بر هزینه های وام وارد می کند.

این نظرات ممکن است نشان دهنده تردید بیشتر در ارائه محرک جدید پولی نیز باشد. قیمت بیت کوین سال گذشته 4 برابر شده و امسال 66 درصد افزایش یافته است ، زیرا این ارز رمزنگاری شده می تواند به عنوان یک محافظ تورم در برابر چاپ تریلیون دلار پول توسط بانک های مرکزی در سراسر جهان باشد.

به بیانی دیگر وقتی نرخ بازده اوراق قرضه دولتی در اقتصاد امریکا بالا می رود یعنی نرخ تورم انتظاری در این کشور رو به افزایش است وقتی نرخ تورم انتظاری بالا باشد طبیعتا میتواند ثبات اقتصاد را با ریسک روبرو کند. این بالا بودن تورم انتظاری ممکن است سیاست فدرال رزور در بسط پولی را محدود کند و به جای تزریق پول به دنبال مدیریت نرخ تورم و انتظارات ناشی از آن باشد. این سیاست به ضرر دارایی های است که مدی هستند در تورم می توانند حافظ سرمایه های مردم باشند.

برای معامله گران بیت کوین که شرط بندی کرده اند که قیمت ارز رمزنگاری شده یک محافظ خوب در برابر کاهش احتمال ارزش ارز است ، نظرات پاول نشانه های کمی را در اختیار قرار داد که حکایت از اقدامات انفجاری این نهاد برای بسط مالی باشد چنین اقداماتی ممکن است شامل گسترش برنامه خرید اوراق قرضه ماهانه 120 میلیارد دلار بانک مرکزی ایالات متحده نیز باشد.

برخی اعتقاد دارند بیت کوین با این نشانه ها جذابیت خود را از دست داده است اما مایک مک گلون تحلیل گر بلومبرگ که صعود بیت کوین به بالای 50 هزار دلار را به درستی در سال جاری میلادی پیش بینی کرد حال از بیت کوین 100 هزار دلاری صحبت می کند.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با کاهش ۵.۹۴ درصد به ارزش ۴۸ هزار و ۵۹ دلار رسید.

بیت کوین

                                                                                                                                       

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید