حباب فلز گران بهای داخلی طبیعی تر شد

امید قیمت سکه به بسته پولی بایدن

کدخبر: 397717
اقتصادنیوز: بازار سکه مجددا چشم به بایدن دارد اما این بار نه به خاطر برجام بلکه به خاطر بسته محرک مالی که با هدف احیای اقتصاد آمریکا قرار است آماده کند.

به گزارش اقتصادنیوز، سنای آمریکا طرح بزرگ 1.9 تریلیون دلاری کمک مالی برای مقابله با آثار بحران همه‌گیری کرونا را تصویب کرد. معامله گران بازار انتظار دارند، قیمت طلای جهانی در واکنش به این خبر، روز دوشنبه را با افزایش قیمت آغاز کند. در صورت افزایش بهای طلای جهانی، سکه امامی از یکی از متغیرهای کاهشی ابتدای هفته خود رها خواهد شد.

سکه پشت خطی2

بازار طلا به طور سنتی به عنوان یک پناهگاه شناخته می شود بسته محرک مالی موجب می شود که دولت آمریکا با تزریق اعتبار به اقتصاد نرخ بهره را پایین بیاورد. با کاهش نرخ بهره در اقتصاد امریکا نرخ تورم بالا می رود در این حالت برخی سرمایه گذاران با هدف محافظت از سرمایه های خود در برابر تورم وارد بازار طلا می شوند. افزایش تقاضا برای طلا قیمت را بالا می برد.

این تحلیل در حالی است که قیمت طلا هم اکنون در کف 9 ماهه قرار دارد و از اوج دو هزار دلار به کف 1700 سقوط کرد.

 اونس طلا در انتهای هفته گذشته به مرز هزار و 700 دلاری سقوط کرد و نقش مهمی در افت بیش از 3 درصدی سکه در روز شنبه بازی کرد. افت سنگین قیمت سکه در روز شنبه موجب شد که حباب این فلز گران بها به زیر محدوده 5 درصدی برود. در واقع روز شنبه حدود 250 هزار تومان، فاصله بین ارزش ذاتی و بازاری سکه کاهش یافت. هر چقدر این فاصله کمتر شود، می توان از نرمال شدن بیشتر فضای بازار سخن گفت.  برخی فعالان باور دارند، زمانی که حباب سکه به محدوده 2 تا 4 درصدی می رسد،خریدهای پله ای افزایش پیدا می کند.

سکه حباب

عامل نزولی در بازار سکه

به گفته فعالان، سکه در صورتی روز یک شنبه در مسیر کاهشی قرار خواهد گرفت که دلار به زیر سطح 24 هزار و 500 تومانی برود. انتظارات معامله گران سکه تا حدی نسبت به طلای جهانی بهبود پیدا کرده است و تنها افت دلار می تواند، فروشندگان را در بازار سکه فعال کند. در صورت برگشت دلار به زیر سطح 24 هزار و500 تومانی، احتمال افت سکه تا محدوده حساس 10 میلیون و 200 هزار تومانی وجود خواهد داشت. در صورت از دست دادن محدوده 10 میلیون و200 هزار تومانی، سکه به آسانی می تواند به کانال 9 میلیون تومانی برود.

سکه حباب

 

تیتر یک
  • پیش بینی وضعیت بورس در آخرین هفته فروردین ۱۴۰۰

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس در هفته اخیر ۶ هزار و ۷۱۹ واحد افت کرد و شاهد تداوم بازدهی منفی بورس بودیم. آیا این روند در…

از دست ندهید
بلیط هواپیما