اولین روز کاری بازار جهانی چگونه گذشت؟

سقوط وحشتناک قیمت بیت کوین/ بخت طلا باز شد؟

کدخبر: 399718
اقتصادنیوز : در آخرین روزهای پایان سال ۱۳۹۹ بیت کوین هنوز موضع خود را مشخص نکرده و کاهش قیمت شدیدی را تجربه کرد. اما به نظر می رسد بخت قیمت طلا باز شده باشد.

براساس گزارش اقتصادنیوز، در روزی که گذشت بیت کوین افت شدیدی رو به رو شد این در حالی است که طلا توانست دوباره به روند صعودی خود باز گردد. 

براساس گزارش اینوستینگ، هنوز زود است ، اما حالت محافظت از تورم طلا ممکن است به عقب بازگردد.برای دومین روز متوالی ، قیمت های فلزی زرد در مقابل یک دلار قویتر مخالفت کردند و از پایین ترین سطح خود توانست روند افزایشی پیدا کنند.

سود روزانه طلا بیش از نیم درصد بود اما قیمت روزانه این فلزگرانبها  در زیر سطح 1750 دلار بسته شد. بسته شدن قیمت طلا زیر سطح 1750 دلار  نشانه ای از این است که قیمت طلا هنوز برای عبور از مهمترین مرز پیش روی خود یعنی قیمت  1800 دلار  آماده نیست.

طلا برای تحویل در ماه آوریل(اردیبهشت) به قیمت 1729.20 دلار کاهش یافت ، که 9.40 دلار افزایش داشته یا تقریبا 0.6 درصد رشد داشته است.

قیمت هر اونس طلای نقدی با افزایش بیش از ۳ دلار یا ۰.۱۹ درصد به هزار و ۷۳۱ دلار رسید. 

طلا

بازگشت به روند افزایشی در روز دوشنبه قبل از جلسات ماهانه سه شنبه-چهارشنبه فدرال رزرو برای ماه مارس(فروردین) ، و قبل از اینکه جی پاول ، رئیس بانک مرکزی ، کنفرانس خبری مهم خود را پس از جلسه برگزار کند رخ داد.

در بیانیه سیاست فدرال رزرو ، همانطور که طی سال گذشته از زمان شیوع ویروس کرونا دیده می شد، انتظار می رود نرخ بهره ایالات متحده را بدون تغییر حدود صفر نگه دارد.

اما انتظارات همچنین از ابراز نگرانی حداقل پاول نسبت به فروش خیره کننده امسال در بازارهای خزانه داری زیاد است ، که به طور مداوم منجر به بازدهی اوراق خزانه داری 10 ساله در ماه گذشته به بالاترین سطح قبل از همه گیری یعنی بیش از 1.6 درصد رسید، منجر شد.

در اکوایران ببینید: کانال‌شکنی سکه در آخرین روزهای سال

ترس از تورم

دلار که به طور معمول در شرایط ترس از تورم افزایش پیدا می کند، در عوض با همان منطق احیای اقتصادی افزایش یافت. وضعیت یورو به عنوان یک ارز ذخیره ، موقعیت آن را به عنوان یک مکان امن تقویت کرده و منجر به ایجاد شرایط بهتر در دلار می شود. در هفته های اخیر ، شاخص دلار در نزدیکی سطح اصلی صعودی 92 قرار گرفت و این موجی شد که ارزش طلا بیشتر شود.

در حال حاضر دلار با افزایش ۰.۱۴ درصد یا ۰.۱۳۱ واحد به ارزش ۹۱.۸۰۸ رسید.

جفری هالی ، تحلیلگر ارشد بازارها برای آسیا و اقیانوس آرام در OANDA ، در یادداشت روز دوشنبه گفت: عملکرد طلا و انعطاف پذیری سهام شرکت های غیر فناوری نشان می دهد که شاید بازارها با چشم انداز تورم بالاتر و برخی از تعدیل های حاصل در هزینه های سرمایه راحت تر برخورد کنند و این موجب بهبود قیمت طلا شود.

 

نزول وحشت ناک بیت کوین

بیت کوین در روز دوشنبه ، پس از اتفاق های بد در یک معاملات تجار خرده فروشی در اوایل هفته ، که به گفته تحلیلگران ، به دلیل عدم مشارکت سرمایه گذاران نهادی بوده است ، بزرگترین افت قیمت یک روزه خود را در بیش از دو هفته تجربه کرد.

در اوایل روز دوشنبه ارزش بیت کوین سقوط کرد و به 54،790.33 دلار رسید ، که 11 درصد کمتر از بالاترین رکورد روز شنبه بود که 61،556.59 دلار بود.

در حال حاضر قیمت هر بیت کوین ۵.۴۱ درصد کاهش به ۵۶ هزار و ۶۰۴ دلار رسید.

بیت کوین

افت قیمت نفت

قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافت. وست تگزاس اینترمدیت ، ، 22 سنت یا 0.3٪ کاهش یافت و به 65.39 دلار در هر بشکه رسید. همچنین قیمت برنت ، معیار جهانی خرید و فروش نفت خام در لندن ، با 68 سنت و 88 دلار معامله شد ، که 34 سنت یا 0.5 درصد افت داشت. اما ژوئن(دی) برنت با قیمت 68.33 دلار تسویه کرد.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما