فلز گران بهای داخلی در کانال ۱۱میلیونی پیشروی خواهد کرد؟

چراغ سبز صعودی قیمت طلا به قیمت سکه امامی

کدخبر: 400254
اقتصاد نیوز:با ثابت نگه داشتن نرخ بهره در آمریکا قیمت طلا افزایشی شد و به مرز مهم 1750 دلار رسید. این افزایش برای قیمت سکه امامی در ایران علامتی برای صعود است.

به گزارش اقتصاد نیوز، قیمت طلا با هجوم به سوی سطح هزار و ۷۵۰ دلار، به معامله گران سکه سیگنال افزایشی داد. بازیگران بازار سکه در واکنش به افزایش بهای طلا در معاملات پشت خطی خریدهای خود را بالا بردند. این اتفاق موجب شد که قیمت سکه تا محدوده ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی پیش روی کند. اگر امروز دلار هم به کانال ۲۵ هزار تومانی برود، احتمال دارد که فلز گران بهای داخلی نیز از محدوده حساس ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی عبور کند. عبور سکه امامی از محدوده یاد شده انتظارات افزایشی را در بازار سکه تقویت خواهد کرد.

 موتور افزایشی سکه در هفته آخر اسفند روشن شد. در حالی که دلار و طلا حمایت خاصی از خرید سکه نمی کردند،‌ معامله گران بزرگ دست به تهیه فلز گران بهای داخلی زدند. اگر امروز طلا بالای محدوده هزار و ۷۵۰ دلار تثبیت شود و دلار نیز به کانال ۲۵ هزار تومانی ورود کند، ‌ می توان گفت که پیش بینی سکه بازان درست از کار درآمده است. با این حال، بعید است که سکه متناسب با افزایش بهای احتمالی طلا یا دلار، رشد پیدا کند. حباب سکه در روزهای قبل به اندازه ای زیاد شده بود که بازار بیشتر نیاز به طبیعی تر شدن قیمت ها دارد.

قیمت سکه

در بازار ارز نیز قیمت دلار مرز ۲۵ هزار تومانی اهمیت زیادی پیدا کرده است. در صورتی که دلار نتواند فردا به این کانال نفوذ کند، انتظارات افزایشی کمی کاهش خواهند یافت. دیروز بعدازظهر ارزش ذاتی سکه در محدوده ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی قرار داشت و با قیمت بازار فاصله ۹۰۰ هزار تومانی پیدا کرده بود. حباب سکه در روز دوشنبه ۷ درصد بود و در روز چهارشنبه تا محدوده ۹ درصدی بالا رفت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما