اسکناس آمریکایی در معاملات پشت خطی کانال شکنی کرد

آخرین فرصت نوسان گیران در بازار ارز

کدخبر: 400255
اقتصاد نیوز: معامله گران تلاش دارند قیمت دلار در آخرین روزکاری بازار ارز در سال 99 در کانال 25 هزار تومان بسته شود. آیا بازار ساز می توان این بار هم مانع شود؟

به گزارش اقتصاد نیوز، دیشب بازیگران دلار در معاملات پشت خطی قیمت این ارز را به کانال ۲۵ هزار تومانی بردند. آن ها به دنبال آن هستند که در آخرین روز کاری سال ۹۹، اسکناس آمریکایی را در کانال ۲۵ هزار تومانی تثبیت کنند و از این طریق، انتظارات افزایشی بازار را بالاتر ببرند. با این حال، به نظر می رسد که بازارساز نیز به آسانی تن به چنین خواسته ای ندهد و تلاش کند که قیمت دلار را در همان کانال ۲۴ هزار تومانی نگه دارد.

یکی از بازیگران باتجربه بازار عنوان می کرد که در ابتدای روز ممکن است تحت عرضه بازارساز،‌ دلار کمی کاهش قیمت را تجربه کند، ولی پس از ساعت یک بعدازظهر و تعطیلی صرافی های بانکی، به تدریج نوسان گیران با اهرم افزایش تحرکات در معاملات اعتباری سعی خواهند کرد که قیمت را به کانال ۲۵ هزار تومانی ببرند.

مجموع اخبار در آخر وقت چهارشنبه نیز به گونه ای بود که انتظارات افزایشی بازار را تقویت می کرد. به عنوان مثال، برخی فعالان روی صحبت های یک مقام ارشد دولت بایدن مانور می دادند که گفته بود«به چینی‌ها گفته‌ایم که اجرای تحریم‌هایمان را ادامه می‌دهیم و هیچ چراغ سبز تلویحی وجود نخواهد داشت.» این اظهارات در واکنش به خبرهایی مطرح شد که حکایت از افزایش صادرات نفت ایران به چین داشت. در کنار این در روزهای اخیر صحبت های زیادی پیرامون تورم زا بودن بودجه سال ۱۴۰۰ مطرح شده است و به نظر می رسد تصویب آن توسط شورای نگهبان نیز مورد توجه بازیگران افزایشی بازار قرار بگیرد.

در این میان برخی معامله گران باور دارند که با توجه به کاهش معاملات حواله ای نمی توان نوسانات دلار در انتهای سال را چندان جدی گرفت. این نوسانات از نگاه آن ها تحت تاثیر معاملات محدود نقدی است. به باور این دسته جهت اصلی قیمت دلار را معاملات حواله ای مشخص می کند.

 

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما