در فاصله هفتم تا شانزدهم فروردین بررسی شد

حجم معاملات ارز در ابتدای 1400/قیمت دلار و یورو در بازار عمده فروشی +نمودار

کدخبر: 403508
اقتصاد نیوز: در یک هفته گذشته حدود 20 میلیون دلار و 7 میلیون و 600 هزار یورو در بازار متشکل معامله‌شده است. متوسط قیمت دلار 24 هزار و 519 تومان بوده و متوسط قیمت یورو 28 هزار و 680 تومان برآورد می‌شود.

به گزارش اقتصاد نیوز، اطلاعات منتشرشده نشان می‌دهد در یک هفته گذشته حجم معاملات دلاری در بازار متشکل 19 میلیون و 858 هزار دلار بوده است. بازار متشکل بازاری است که در آن صرافان رسمی، صادرکنندگان غیرنفتی و بانک مرکزی بازیگران اصلی به‌حساب می‌آیند. این بازار تلاش دارد مرجع کشف قیمت اسکناس در بازار ارز نیز باشد

در بازار متشکل ارزی، ارزها به‌صورت نقد معامله می‌شوند خریداران و فروشندگان با سازوکاری مانند بورس، پیش از آغاز معاملات، تقاضاهای خود را ثبت کرده و درنهایت بر اساس نزدیک‌ترین قیمت، معاملات انجام خواهد شد.

این بازار گرچه از دوم فروردین 1400 باهدف پاسخ به تقاضای فرودگاهی فعال بود اما از هفت فروردین و آغاز به کار بازار آزاد ارز فعال‌تر شد. اطلاعات منتشر نشان می‌دهد در یک هفته کاری بازار متشکل از هفت فروردین تا شانزدهم فروردین 1400 ارزش معاملات دلاری در این بازار 19 میلیون و 858 هزار دلار بوده است. به‌طور میانگین این میزان معامله با نرخ 24 هزار و 519 تومان انجام‌شده است. با این حساب می‌توان گفت متوسط قیمت عمده‌فروشی در یک هفته گذشته 24 هزار و 519 تومان بوده است. با توجه به اینکه صرافان ارز خریداری‌شده از این بازار را دو درصد بالاتر می‌فروشند قیمت دلار در بازار خرده‌فروشی نیز در کانال 25 هزار تومان قرار داشته است.

یورو دلار

متوسط قیمت عمده‌فروشی یورو

در بازار متشکل علاوه بر دلار، اسکناس یورو نیز خریدوفروش می‌شود. در فاصله زمانی موردبررسی ارزش معاملات یورویی نیز 7 میلیون و 624 هزار یورو بوده است. متوسط قیمت یورو در فاصله هفت‌تا 16 فروردین 28 هزار و 680 تومان برآورد می‌شود. بر مبنای فروش دو درصد بالاتر قیمت یورو نیز در بازار خرده‌فروشی 29 هزار و 200 تومان محاسبه می‌شود.

 

یورو دلار یک

 

 

 

تیتر یک
  • نقش عرضه بازار ساز در افت قیمت ها در بازار ارز

    اقتصاد نیوز: قیمت دلار تا چه حد تحت تاثیر مذاکرات وین قرار دارد؟ رفتار معامله گران ارزی نشان می دهد:«بسیار زیاد».

از دست ندهید
بلیط هواپیما