افت قیمت دلار معامله گران سکه را مردد کرد

برگشت قیمت سکه به سوی پناهگاه

کدخبر: 404025
اقتصادنیوز: کاهش حباب قیمت سکه علامتی مثبت به معامله گران است اما کاهش قیمت دلار دل خیلی از آنها را خالی کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز،دیشب سکه در معاملات پشت خطی محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد. به گفته فعالان، افت قیمت دلار خیلی زود بر روی انتظارات بازیگران بازار سکه اثرگذاشت و موجب ایجاد جو کاهشی در معاملات پشت خطی فلز گران بهای داخلی شد. به گفته فعالان، در صورتی که افت قیمت دلار ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت سکه امروز به سوی پناه گاه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

سکه پشت خطی

سکه بازان بارها در سال جاری از این سطح حفاظت کرده اند و افت به زیر آن، می تواند انتظارات کاهشی را با قدرت زیادی فعال تر کند. البته سکه در روزهای اخیر بارها رفتار غیرمنتظره ای داشته است و ممکن است افت انتهای وقت دیروز در بازار روز پنج شنبه چندان جدی گرفته نشود. عامل تعیین کننده جهت قیمت سکه، روند قیمت دلار خواهد بود. اینکه اسکناس آمریکایی مرز ۲۵ هزار تومانی را حفظ کند یا از دست بدهد، برای سکه بازان اهمیت حیاتی خواهد داشت. در بازار طلای جهانی نیز دیروز سیگنال افزایشی خاصی به سکه داده نشد. طلا در صورتی که بالای سطح هزار و ۷۵۰ دلاری برود، به قیمت سکه سیگنال صعودی خواهد داد و در صورت از دست دادن محدوده هزار و ۷۲۰ دلار، سکه بازان را تشویق به فروش خواهد کرد.

در این میان، کاهش حباب قیمت سکه به محدوده ۴ درصدی تا حدی افزایشی های بازار را خوشبین کرده است. آن ها تصور می کنند هر چقدر حباب سکه کاهش پیدا کند، سکه ارزش واقعی بیشتری برای خرید پیدا می کند.

سکه حباب

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما