در گزارش «اقتصادنیوز» از بازار متشکل ارزی بررسی شد؛

مسیر متفاوت دلار و یورو در در بازار متشکل

کدخبر: 405418
اقتصادنیوز: در معاملات امروز 24 فروردین 1400 اختلاف بین قیمت دلار بازار آزاد و سنا افزایش یافت، اما یورو آزاد به یورو سنا نزدیک شد.

به گزارش اقتصادنیوز ، متوسط نرخ دلار در تمامی بازارها کاهش یافت، اما یورو بازار آزاد در جهت خلاف یورو متشکل و سنا حرکت کرد. در نتیجه این امر بخشی از اختلاف زیادی که بین نرخ یورو سنا و آزاد وجود داشت از بین رفت، در نقطه مقابل اختلاف نرخ دلار بازار آزاد و سنا افزایش یافت.

دلار متشکل و سنا

متوسط نرخ دلار بازار متشکل در معاملات روز سه‌شنبه نسبت به روز قبل 128 تومان کاهش یافت و روی رقم 23 هزار و 948 تومان قرار گرفت. نرخ خرده‌ فروشی سنا نیز همسو با بازار متشکل افت کرد، اما میزان کاهش آن از بازار متشکل بیشتر بود. دلار سنا با افت 212 تومانی نسبت به روز قبل روی رقم 24 هزار و 89 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار بازار آزاد در پایان معاملات روز سه‌شنبه در حوالی 24 هزار و 920 تومان قرار داشت، در نتیجه اختلاف بین دلار بازار آزاد و سامانه سنا 831 تومان محاسبه می‌شود. بر این اساس اختلاف نرخ بازار آزاد و سامانه سنا برای دلار نسبت به روز گذشته که 71 تومان بود به نسبت قابل توجهی زیاد شد.

در حالی که نرخ دلار در تمامی بازارها تغییرات کاهشی را به ثبت رساند، حجم مبادلات بازار متشکل تغییر قابل توجهی ثبت نکرد و تنها یک درصد کم شد.

J6

یورو متشکل و سنا

جهت حرکت قیمت یورو بر خلاف دلار اتفاق افتاد، قیمت یورو در بازار متشکل 90 تومان افزایش یافت و روی رقم 28 هزار و 200 تومان ایستاد. نرخ یورو در سامانه سنا نیز با ثبت افزایش 111 تومانی روی 28 هزار و 391 تومان متوقف شد.

قیمت یورو بازار آزاد در پایان معاملات سه‌شنبه 29 هزار و 774 تومان بود، که اختلاف 1383 تومانی بین نرخ بازار آزاد و سنا برای یورو را رقم می‌زند.  این اختلاف در روز گذشته 1601 تومان بوده است، در نتیجه اختلاف بین یورو آزاد و سنا 218 تومان کاهش یافته است.

حجم مبادلات یورو بر خلاف دلار، افت قابل توجهی داشته و 28 درصد کاهش یافت. بر این اساس حجم مبادلات یورو متشکل در روز سه‌شنبه 2 میلیون و 282 هزار ثبت شده است.

J5

از دست ندهید
بلیط هواپیما